Чи безпечні дешеві сонцезахисні окуляри?

«Зараз на базарах і в супермаркетах є широкий вибір сонцезахисних окулярів. Ціна їх дуже помірна, навіть, я б сказала, низька: такий аксесуар можна придбати від 30 гривень. Хотіла й собі купити, але засумнівалася, чи не завдадуть вони шкоди очам. Скажіть, будь ласка, чи безпечні дешеві сонцезахисні окуляри?»

Наталія Приходько, м. Львів

Іван Капечук, офтальмолог:
– Дешеві окуляри з пластиковим технічним склом, придбані на ринку, справді сумнівної якості, тож можуть завдати невиправної шкоди очам. Головне призначення цього аксесуара – захищати очі від ультрафіолетового випромінювання. При яскравому світлі зіниця звужується, і якщо людина надягає неякісні сонцезахисні окуляри, вона стає широкою, а увесь потік ультрафіолетових променів потрапляє на сітківку. Внаслідок цього може виникнути набряк сітківки, опік її центральної ділянки та зниження гостроти зору. Через неправильний вибір сонцезахисних окулярів потерпають діти: у малюків сітківка сформована не повністю, тож руйнується при мінімальному надлишку променів.
Пам’ятайте, що окуляри – не просто аксесуар, а виріб медичного призначення. Перш ніж купувати їх, бажано проконсультуватися з фахівцями-офтальмологами. Якісними окулярами майже не торгують на вуличних ятках. Щоби придбати їх, зверніться у спеціалізовані магазини оптики. Такі окуляри – задоволення недешеве, але якщо не маєте змоги купити якісні, краще не носіть ніяких!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5985 / 4.07MB / SQL:{query_count}