Чи можна зупинити процес облисіння чоловіків?

«У свої 32 роки я став помітно лисіти. У мого батька на голові й досі гарна шевелюра, а у мене залисини. Що робити, не знаю. Скажіть, будь ласка, якими є причини облисіння та чи можна зупинити цей процес?»

Ігор Шварга, м. Броди


Галина Переймибіда, дерматокосметолог Львівського обласного шкірвендиспансеру:
- Процес облисіння можна зупинити, якщо вчасно звернутися по допомогу фахівців. Лише лікар-дерматолог після огляду здатен визначити метод лікування. Одним допомагають шампуні та гелі, іншим необхідний радикальніший метод – хірургічне втручання (трансплантація волосся).
Раннє облисіння часто пов’язане з конституційними та спадковими особливостями. Коли ж порідіння волосся непостійне – це косметична проблема. Тоді облисіння проявляється сезонно (восени й навесні) і може бути наслідком гіповітамінозу та зменшення захисних сил організму. Волосся сильніше випадає і гірше відновлюється після стресу, важких недуг, особливо інфекційних, психічних травм, проблем зі щитоподібною залозою, внаслідок посиленої роботи сальних залоз, особливо на ділянках чола та тімені.
Крім цього, причиною облисіння можуть стати нераціональне харчування, отруєння важкими металами, хіміотерапія, лікування гормонами тощо. Часто випадіння волосся є не так естетичною вадою, як дерматологічним захворюванням, що називається алопецією. В цьому випадку потрібно негайно звернутися до дерматолога.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3726 / 4.07MB / SQL:{query_count}