Геть погані звички!

Бажання гризти нігті з’являється у дітей тоді, коли вони відчувають психологічний дискомфорт

 

Чи не кожна дитина, якого б вона віку не була, має шкідливу звичку гризти нігті. Та, на відміну від багатьох інших нав’язливих дій, ця звичка становить серйозну загрозу здоров’ю. Під нігтями накопичується величезна кількість бактерій та бруд, які, потрапляючи до рота, можуть спровокувати виникнення різноманітних захворювань. Та й шкіра навколо нігтів пошкоджується, що може призвести до гострих гнійних запалень. Вигляд обгризених нігтів теж аж ніяк не приваблює. Тому цієї звички потрібно якнайшвидше позбутися.  

Відзвичаюємо найменшеньких

Дитина віком до трьох років активно досліджує навколишній світ. Звичка гризти нігті з’являється як заміна смоктанню пальця чи соски. Малюкові важко відразу відмовитися від цього, тому він пхає до рота іграшки, пальці, пробує все на зуб.

Як запобігти:

– щодня перевіряйте стан нігтів дитини. Коли малюка щось турбує, він мимоволі намагається усунути причину дискомфорту доступними йому способами;
– намажте кінчики пальців соком лимона або алое, спеціальним “несмачним” лаком, що продається в аптеці. Якщо звичка гризти нігті з’явилася недавно, ці заходи мають допомогти;
– якщо шкідливу звичку дитина має вже давно, заклейте кожен нігтик пластирем, а дитині розкажіть казку про те, як злий чаклун зачарував нігтики, і вони стали непривабливими. Якщо ж скористатися чарівним пластирем та почекати кілька днів, нігті знову будуть сильними та здоровими.

Проблеми дошкільнят

“Гризуни” віком від трьох до шести років використовують цю шкідливу звичку, аби позбутися психологічного дискомфорту. Незважаючи на те, що іншим вигляд обгризених нігтів є неприємним, дитину така картина заспокоює – все зайве ліквідовано, нічого не турбує! Тож необхідно переконати дошкільнятка знайти інші способи досягнення душевної рівноваги.

Як запобігти:

– зверніть увагу на психологічну атмосферу в родині. Постарайтеся захистити дитину від конфліктів, перегляньте вимоги, що висуваєте їй, скорегуйте режим дня;
– бажання гризти нігті може з’являтися щоразу, коли синок чи донечка почуває себе неважливим, забутим. Подумайте, чи не занадто багато часу дитина проводить у дитячому садку, з нянею чи бабусею? Доброзичливе спілкування з батьками – найкращі ліки від неспокою;
– за допомогою улюбленого казкового персонажа переконайте дитину відмовитися від шкідливої звички. 

Допомагаємо школярам

Шкільні навантаження стають причиною стресу та провокують виникнення тривожних відчуттів. Дослідження показують, що близько 35% молодших школярів гризуть нігті. Тому слід уважно стежити за тим, щоб дитина не перенапружувалася.
Молодший шкільний вік – це один із найбільш творчих періодів дитинства. Тому найкращим стимулом для того, щоб відзвичаїтися від шкідливої звички, є хобі, яке вимагає нормального стану нігтів. 

Як запобігти: 

– знайдіть дитині улюблене заняття: гра на гітарі, (на одній руці нігті мають бути акуратно підстриженими, а на іншій – трішки довшими), вишивання, бісероплетіння, в’язання, де часто потрібно розплутувати або зав’язувати вузлики;
– дівчаток можна зацікавити гарним, акуратним манікюром і різнокольоровими лаками; 
– перед виконанням домашнього завдання запропонуйте дитині відпочити. Нехай школярик чергує виконання важких та легких завдань. Якщо ж виконати якесь завдання ніяк не вдається, потрібно зробити невелику перерву, щоб із новими силами продовжити гризти граніт науки, а не нігті.

Звичка підлітка

У підлітковому віці джерелом підвищеного неспокою та інших негативних переживань є спілкування з однолітками. Як правило, підліток дуже перебільшує значення одних ситуацій та недооцінює інші. Тому, щоб вирішити наявні проблеми, йому потрібен об’єктивний погляд з боку. Не маючи можливості відверто обговорювати те, що його хвилює, підліток буквально гризе себе. Обгризені нігті – пряме відображення його душевних переживань.

Як запобігти:

– щодня приділяйте підліткові хоча б 15-20 хвилин для обговорення справ у школі. Це допоможе залишатися в курсі подій і краще розуміти стосунки дитини з однокласниками;
– частіше говоріть сину чи донечці, що вони красиві, цікаві, неординарні люди. Якби ще й нігті були у порядку, могли б  претендувати на звання “Досконалість”!
– розкажіть, що представники протилежної статі завжди звертають увагу на руки потенційного обранця; 
– додайте у гардероб доньки блузки з рукавами, що фіксуються на пальцях за допомогою петель. Сину ж можна подарувати шкіряні рукавички без пальців. Таким чином ви вб’єте двох зайців – позбавите підлітка від шкідливої звички та піднімете його самооцінку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.8658 / 4.11MB / SQL:{query_count}