Моршинська вода діє на діабетиків не гірше, ніж інсулін

Геннадій Юкшинський, головний лікар Моршинської міської лікарні, про особливості лікування мінеральною водою, курорт Баден-Баден і знамениту моршинську ропу

Геннадій Юкшинський, головний лікар Моршинської міської лікарні, про особливості лікування мінеральною водою, курорт Баден-Баден і знамениту моршинську ропу

У лісовій зоні поряд із санаторіями розташована і Моршинська міська лікарня, яка абсолютно не схожа на біль­шість наших лікарень ні за напрямами лікування, ні за зовнішнім виглядом. "Пошта" напросилася до головного лікаря на інтерв'ю.

- Геннадію Йосиповичу, здається, ваша лікарня - єдина в Україні, яка під час лікування використовує здебільшого не ліки, а мінеральну воду...

- Наша лікарня - реабіліта­ційна. До нас в основному потрапляють пацієнти, котрі пройшли курс лікування у стаціонарах, а в нас вони проходять уже другий етап лікування. Як кажуть самі пацієнти, у нас вони доліковуються. Під час реабілітації хворих справді лікують здебільшого мінеральною водою. Але вони не лише п'ють воду з різних джерел, різної насиченості солями (залежно від захворювання), а й чимало різноманітних процедур також базуються на мінеральній воді. Скажімо, зрошення кишківника, мікроклізми тощо. У цьому плані наша лікарня справді єдина така в Україні. Втім, вона унікальна ще й в іншому плані. Скажімо, у санаторії Моршина повинні приїжджати люди у стані ремісії, тобто коли в них немає загострення хвороб. Ми ж приймаємо різних пацієнтів - і з загостреннями, і з супутніми захворюваннями, бо у нас є всі спеціалісти, котрі, окрім основного захворювання, можуть пролікувати і супутні недуги, - невропатолог, проктолог, уролог, гінеколог, стоматолог, ендокринолог, стоматолог-протезист  тощо. До речі, ми, мабуть, єдина лікарня на теренах області, яка безкоштовно протезує усіх без винятку мешканців Моршина. Таке поняття, як черга, вже давно забулося.

- З якими захворюваннями до вас скеровують пацієн­тів?

- З усіма захворюваннями шлунково-кишкового тракту: виразкова хвороба, гастродеуденіти, гастрити з пониженою та підвищеною секрецією шлунка, холецистити, гепатити, панкреатити, різні захворювання кишківника, нирок тощо. Чудово почуваються у нас і діабетики. Після лікування у них значно зменшується рівень цукру в крові. Скажімо, до нас уже тривалий час приїжджає лікуватися львів'янка, яка хворіє на діабет уже 24 роки. Коли поступає до нас, рівень цукру - 14, після лікування - 8. Моршинська вода - унікальна. Кажуть, що за фізико-хімічними властивостями схожі джерела є лише у Німеччині (курорт Баден-Баден) та в Аргентині.

- А на скільки пацієнтів розрахована лікарня?

- Усього в нас 170 ліжок. У лікарні є три відділення: гастроентерологічне, до якого скеровують на реабілітацію хворих зі всієї області, терапевтичне - воно розраховане на жителів Моршина і навколишніх сіл та дитяче гастроентероло­гічне - у ньому лікують дітей як з області, так і місцевих. У дитячому відділенні 40 ліжок, які діляться практично навпіл: 20 ліжок для дітей з області і 20 - для місцевих. Хоча іноді діток з області буває більше.

- Кажуть, що у вашій лікар­ні хворих з інших областей не приймають, лише зробили виняток для пацієнтів Рівненщини. Чому?

- Рівненський завод тракторних агрегатів 30 років тому з власної ініціативи збудував на території лікарні новий корпус, який безкоштовно передав нам у власність. З ним медичний заклад уклав договір, відповідного до якого працівники цього заводу мали право безкоштовно лікуватися у нас. За ними закріплено 20 місць. Однак пройшло чимало часу, багато що змінилося. Корпус потребує оновлення, багато чого доводиться закуповувати. Тому з 1 січня 2008 року ми уклали новий договір, згідно з яким завод оплачує оздоровлення у нас своїх працівників. Підприємство і нині процвітає, тому дбає про здоров'я працівників.

- Як довго триває курс реабілітації, чи, як кажуть хворі, доліковування у вашій лікар­ні?

- Для дорослих він розрахований на два тижні, для дітей - на 17 днів.

- І за цей час можна суттєво поліпшити здоров'я?

- Практика показує, що так. У людей, що страждають на певні шлунково-кишкові захворювання, як правило, навесні та восени загострюються недуги. Ті, хто раз на рік (хоч бажано раз на півроку) приїжджає оздоровитися до Моршина, протягом року не хворіють. Але випискою з лікарні лікування не завершується. Пацієнти ще мінімум два тижні продовжують лікування мінеральною водою вдома - моршинську ропу розводять водою (за порадою лікаря, що лікує) до відповідної концентрації і далі її п'ють. Пацієнти твердять, що після лікування відчувають суттєве полегшення.

- А хто фінансує лікарню?

- Медичний заклад фінансують із двох бюджетів - місцевого та обласного. Цьогоріч з міського бюджету Моршина на лікарню виділено 2 млн 400 тис. і 1млн 200 тис. - з обласного бюджету. Торік лікарня самотужки заробила 300 тис. грн (в основному за рахунок оздоровлення працівників Рівненського заводу тракторних агрегатів), думаю, що, мабуть, стільки ж заробимо і цього року. Гроші, здається, немалі, але для того, щоб почуватися вільніше, дещо оновити в лікарні, їх замало. Можна було б розпочинати оновлення, якби ми мали хоч 5 млн грн. Скажімо, хотіли б запропонувати пацієнтам і таку оздоровлювальну процедуру, як ванни з мінеральною водою. Ванни, до речі, вже є, спонсори подарували. Але запустити їх в дію наразі не реально, бо вода і тепло надто дорогі, а ми не можемо в оплаті вийти за рамки бюджету. Хоча над цим питанням ми вже працюємо і думаю, що най­ближчим часом нам таки вдасться здійснити задумане.

Розмовляла
Олександра Баландюх

24.04.2018 22:41
Мар'яна Інтернет Покупки

Мала можливість відчути всі "прєлісті" вашого хваленого оздоровлення. Це повне 17 дневне жахіття. Дітей відправляють до вашого закладу на оздоровлення, а повертаються вони зі ще більшими проблемами. Для хворого на шлунок чи кишечник потрібно часте і добре харчування. А у вас воно суцільний жах! Зранку каша, ввечері каша, на яку дивитись противно, не те, що їсти. На обід суп : 3 бульбочки і вода, трошки гречки і пів плястерка дешевої вареної ковбаси. Геннадій Йосипович, тож куди діваються ці кошти, які виділяються на ваш заклад?


Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8041 / 4.23MB / SQL:{query_count}