Плюси і мінуси контактних лінз

Чимало людей скаржиться на поганий зір, але натягнути окуляри не поспішає

Чимало людей скаржиться на поганий зір, але натягнути окуляри не поспішає

boy.jpgЩороку людство все більше часу проводить біля комп'ютерів та телевізорів, а це негативно впливає на очі. Чимало людей скаржиться на поганий зір, але натягнути окуляри не поспішає. Вони віддають перевагу більш новітньому винаходу - лінзам. "Пошта" вирішила з'ясувати позитивні та негативні сторони контактної корекції.

Плюси

Лінзи невидимі, тому ідеально підходять тим, хто не любить носити окуляри, і позбавляють від комплексів, які часто виникають унаслідок тривалого їх носіння. Вони розміщені на поверхні ока і рухаються з ним, утворюючи єдину оптичну систему. Вони не пітніють і не замерзають, з ними зручно займатися спор­том та провадити активний спосіб життя. Люди, які носять лінзи, менше мружаться, тому в них рідше з'являються зморшки на чолі та "гусячі лапки"  навколо очей. Лінзи рекомендують тим, у кого короткозорість, далекозорість або астигматизм.

Доведено, що контактна корекція сповільнює прогресування короткозорості і лінзами можуть користуватися усі вікові категорії. Але допомогти підібрати лінзи має фахівець.

Мінуси

Лінзи, як і монети, мають два боки. Їх набагато складніше закласти, ніж окуляри. Вони часто губляться і пошкоджуються, їх потрібно постійно промивати й тримати в чистоті, бо інакше в очі може потрапити інфекція. Деякі лінзи не пропускають достатньо кисню, що може спричинити відчуття сухості та важкості в очах. Їх не можна носити при простудних та вірусних захворюваннях. Якими б зручними не були лінзи, все-таки це стороннє тіло, яке може викликати подразнення очей. Лінзи не можна носити довше від рекомендованого терміну, бо це може спричинити запальні процеси в очах. І на ніч їх обов'язково треба знімати (окрім нічних). У жодному разі лінзи не можна нікому позичати чи носити чужі.

Стильно і модно

Контактні лінзи бувають різні: традиційні тривалого носіння (річні, піврічні); лінзи планової заміни (тримісячного, двомісячного та місячного користування); одноденні; безперервного носіння (як удень, так і вночі). Які лінзи підходять саме вам, має вирішити лише фахівець, бо, підбираючи їх, слід врахувати форму та будову ока.

Нині дуже популярними, особливо серед молоді, є кольо­рові лінзи, які дозволяють змінити імідж людини. Кольо­рові лінзи виготовляють, наносячи на їх поверхню кольоровий візерунок, який повторює малюнок райдужної оболонки, водночас підкреслює або змі­нює колір очей. Центр цих лінз залишається прозорим. Такі лінзи обов'язково пот­рібно знімати на ніч і не носити довше рекомендованого терміну використання. 

Аби з лінзами почуватися комфортно, треба чітко дотримуватися певних правил. Лікар-окуліст Соломія Яцкевич радить перед кожним зніманням та закладанням лінз ретельно мити руки. Для щоденного зберігання лінз слід використовувати лише сві­жий розчин.  Ніколи не обмінюватися лінзами з подружками чи друзями.

Треба пам'ятати, що з моменту розкриття стерильної упаковки лінзи потрапляють в середовище, в якому є мік­роби - збудники інфекцій. Тому головною умовою збереження здоров'я очей є очищення та дезінфекція лінз. Полоскання у багатофункціональному розчині видаляє понад 90% патогенних мік­робів. Лінзи потрібно очищати щоразу, коли ви їх знімаєте, незалежно від частоти замі­ни матеріалу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.7424 / 4.1MB / SQL:{query_count}