Силові тренування мають антитютюновий ефект?

Учені стверджують, що, потрапивши у тренажерний зал, 16% чоловіків-курців залишають шкідливу звичку

Учені стверджують, що, потрапивши у тренажерний зал, 16% чоловіків-курців залишають шкідливу звичку

 

Підйом тягарів може не тільки збільшити силу й наростити м’язи, а також допомогти курцям відмовитися від шкідливої звички. Здавалося б, це не стосується тематики силового спорту, але вчені кажуть, що це не так. 

Спортивний психолог Джозеф Цикколо з колегами з Центру профілактичної медицини “Міріам” вирішили простежити можливості силового тренінгу як допоміжного засобу для відмови від куріння.

І ось які результати: після 12-тижневого силового курсу учасники, які займалися в тренажерному залі, показали удвічі кращі результати в порівнянні зі стандартною програмою лікування від тютюнової залежності.

Дослідження відбувалося так: у експерименті взяли участь 25 чоловіків і жінок від 18 до 65 років. До цього вони викурювали кожного дня щонайменше п’ять сигарет впродовж року.

Усіх учасників проконсультували експерти, згодом їм наклеїли нікотиновий пластир на 8 тижнів. І вже тоді учасників поділили на дві групи.

Група тренувалася по годині двічі на тиждень протягом 12 тижнів. Учасники виконували по 10 вправ, поступово збільшуючи вагу й інтенсивність що три тижні. Двічі на тиждень вони дивилися мотиваційне відео.

Після 12 тижнів 16% колишніх курців у групі силового тренінгу не тільки кинули палити, але й схудли, позбувшись зайвого жиру. З контрольної групи 8% осіб також кинули палити, але набрали вагу. Через три місяці після закінчення експерименту 15% осіб із групи силового тренінгу, як і раніше, не палили.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.7934 / 4.07MB / SQL:{query_count}