Кров для пацієнтів

Медичні працівники Львова здали 130 літрів крові, яка врятує кілька сотень життів

Медичні працівники Львова здали 130 літрів крові, яка врятує кілька сотень життів

Учора, 10 червня, медики Львова завершили акцію “Дні донора серед медичних працівників” під гаслом “Beatus, qui prodest, quibus potest” – “Щасливий той, хто може комусь допомогти!”. Розпочалася вона цьогоріч 12 травня. За цей період 262 медичні працівники здали близько 130 л крові. Після відповідної обробки завдяки цій крові та її компонентам можна буде врятувати кілька сотень життів.

Загалом охочих здати кров було більше, але через певні медичні протипокази вони не змогли стати донорами. Два роки тому в аналогічній акції взяли участь 215 медпрацівників. Учора ж, на завершення акції, став донором і начальник управління охорони здоров’я Львова Володимир Зуб (на фото), який подякував усім медичним працівникам, які відгукнулися на цей заклик.

“Робимо це для того, щоб привернути увагу суспільства і особистим прикладом показати, як кожна людина може допомогти врятувати життя.

Потреба у компонентах і препаратах крові зростає з року в рік, проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки в останнє десятиліття донорство переживає значний спад. Загальна кількість донорів в Україні за 15 років зменшилася майже удвічі. Ті, хто сьогодні потребує донорської крові, розв’язують цю проблему за рахунок родичів та знайомих, – акцентує головний медик міста. – Щодня у закладах охорони здоров’я Львова люди потребують переливання крові при опіках, пологах, онкологічних захворюваннях, гострих крововтратах”.

Володимир Зуб зазначив, що у світі бути донором почесно, престижно, це причина поважати себе, гордитися собою, адже є сподівання, що ця кров комусь врятувала життя. “Розрахункова потреба згідно з рекомендаціями ВООЗ 12-15 мл на кожного мешканця певної території. В Україні забезпечення сьогодні становить приблизно 9 мл на одного громадянина. А у Львові ця цифра сягає 6,5 мл на одного мешканця, тобто в 2 – 2,5 разу менше, ніж є потреба”, – розповів Володимир Зуб.

На його думку, українці не хочуть займатися добровільним донорством через брак інформації про цю проблему, брак пропаганди, що це почесно, що цього потребують люди, а тому донорство важливіше за розваги, політичні акції та інше, бо рятує комусь життя.  “Сподіваємося, в майбутньому добра справа, започаткована управлінням охорони здоров’я, знайде відгук, і до неї приєднаються всі, кому не байдуже таке цінне надбання, як здоров’я та життя людини”, – каже Володимир Зуб.

Своєю акцією медики показали, як легко і просто допомогти тим, хто цієї допомоги найбільше потребує. Для цього достатньо взяти паспорт і прийти у відділення трансфузіології лікарні швидкої допомоги чи до Львівського обласного центру служби крові.

Як розповів завідувач відділення трансфузіології лікарні швидкої допомоги м. Львів Борис Бандуровський, донором може стати доросла здорова людина від 18 до 60 років, яка не має певних медичних протипоказів. Є перелік захворювань, які обмежують можливість стати донором. Приблизно 40-50% дорослих людей можуть бути донорами. Без шкоди для здоров’я чоловік до п’яти, а жінка до чотирьох разів на рік може здавати кров, але не частіше ніж раз у два місяці.

“Кожен, хто хоче стати донором, проходить обстеження, його обов’язково оглядає терапевт, який і дає чи не дає дозвіл на забір крові від цієї особи. Також ми слідкуємо, щоби людина з кров’ю не передала якісь свої захворювання реципієнтові. Використовуємо тільки одноразові засоби. Взірці крові кожного донора проходять обов’язковий аналіз на наявність збудників трансмісивних захворювань – гепатити В, С, сифіліс, СНІД. Проводимо низку біохімічних аналізів цієї крові. Після поділу крові на еритромасу і плазму, остання закладається на піврічний карантин, щоб уникнути ймовірності зараження реципієнта у період так званого “сліпого вікна”, того періоду, коли людина вже заразилася, але в її крові ще немає антитіл. Також кров пропускається через так звані мультицитарні фільтри, що затримують лейкоцити, в яких насамперед локалізуються збудники захворювань”, – каже Борис Бандуровський.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.3680 / 4.1MB / SQL:{query_count}