Пожежа сховає недостачу

Серед версій катастрофи у Лозовій розглядають навмисний підпал

Серед версій катастрофи у Лозовій розглядають навмисний підпал

sklad2.jpgВійськові склади на території 61-го арсеналу Сухопутних військ ЗС України, що поблизу Лозової на Харківщині, і далі горять, вибухи звідти лунають досі. Як повідомили в прес-службі Міністерства оборони, станом на 1 вересня 12 груп розмінування зі складу інженерних частин Збройних Сил України та військово­службовці 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади очистили від вибухонебезпечних предметів місцевість у 3-5-ти кілометровій зоні та розпочали очищення 3-кілометрової зони навколо арсеналу. Водночас локалізують вогонь. Через небезпеку пожежу гасять спеціальні пожежні танки.

Варто зазначити, що відпо­відно до Детального плану, за­твердженого Міністром оборони України, ліквідовуватимуть наслідки пожежі та очищуватимуть від боєприпасів територію 61-го арсеналу в 4 етапи.

Зараз завершують перший етап - ліквідацію пожежі та розпочали другий - очищення території від вибухонебезпечних предметів та розмінування місцевості. В ході 3-го етапу передбачають відновлення споруд військової частини та будівель населених пунктів.

Тим часом мешканці населених пунктів та житлових будинків міста Лозової, які входять у 3-5-ти кілометрову зону, повернулися до своїх осель. У 3-кілометровій зоні залишаються евакуйованими мешканці хуторів Герсиванів­ського та Лісовського.

За попередніми даними, внаслідок вибухів зазнали незначних пошкоджень (пошкоджено скло, віконні рами та шифер) 48 житлових будинків та 14 будівель соціальної сфери населених пунктів Лозівського району. Цілком зруйновано три будинки в хуторі Герсиванівському.

З початку ліквідації пожежі персонал 65-го мобільного госпіталю прийняв 168 осіб, яким надав симптоматичну медичну допомогу.

Пожежа спалахнула ще 27 серпня, близько 16.30. Міноборони причиною загоряння складів називає лісову пожежу, що перекинулась на військову частину. Хоча, експерти скептично коментують таку версію подій і кажуть, що навряд чи займання могло бути випадковістю. Загалом розглядають шість версій виникнення пожежі. Серед них називають і недбалість військових, а також те, що склад могли спеціально підпалити, щоб приховати нестачу снарядів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6418 / 4.07MB / SQL:{query_count}