До української через російську

Міждержавний фонд гуманітарної співпраці країн СНД представив підручник “Українська мова для країн СНД”

Міждержавний фонд гуманітарної співпраці країн СНД представив підручник “Українська мова для країн СНД”. Раніше авторка видання, провідний спеціаліст у сфері викладання української мови в Росії Галина Лєсная зазначала, що книга розповсюджуватиметься серед вишів країн СНД, де вивчають українську мову (за її словами, у Росії таких 10), передусім – серед майбутніх дипломатів, викладачів та журналістів. Видання написане російською мовою і має наклад 100 примірників.

Під час презентації книги в Києві виконавчий директор фонду Армен Смбатян зазначив, що на подібні підручники є запити у країнах СНД. “Видання українського підручника дуже важливе для підтримування української діаспори в Росії. Щодо ставлення до діаспори, то промовистим є закриття громадської організації Федеральної національно-культурної автономії українців Росії. Ініційовані мін’юстом Росії перевірки поволі переросли у рішення Верховного суду РФ про ліквідацію організації.

Видання підручника є продовженням програми Міждержавного фонду гуманітарної співпраці СНД із видання посібників з вивчення іноземних мов (уже вийшли підручники з азербайджанської, вірменської та туркменської). Мовою викладу матеріалу, пояснювали у Києві, обрано російську, оскільки вона у часи СРСР була мовою міжнаціонального спілкування. Хоч саме щодо цього й виникають застороги, адже відомо, що гуманітарна політика того часу проводилася із розрахунком на поступове зближення національних мов.

Щодо цього визначальною є заява генерального консула РФ у Львові Євгена Гузєєва. Минулого тижня він заявив, що українська мова завезена більшовиками: “Українську мову принесли більшовики сюди, зі сходу України. Вони організували тут українські школи і назвали нашу російську мову українською мовою”. До приходу більшовиків, за словами генконсула, тут усі були русинами. Чи слідуватиме за цими словами офіційна заява, а краще реальні кроки із заміни консула, не зрозуміло. Попередній досвід не дає підстав стверджувати.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7832 / 4.07MB / SQL:{query_count}