Максимум доступу до інформації

Попри те, що розгляд у другому читанні законопроекту про доступ до публічної інформації вже двічі відкладався, схоже, позиції партії влади та ініціаторів прийняття документа поступово зближаються

Попри те, що розгляд у другому читанні законопроекту про доступ до публічної інформації вже двічі відкладався, схоже, позиції партії влади та ініціаторів прийняття документа поступово зближаються. Цього тижня глава президентської адміністрації Сергій Льовочкін повідомив, що Віктор Федорович виступає за ухвалення цього закону.
 
“Президент неодноразово заявляв, що Закон “Про доступ до публічної інформації” – як закон, я не говорю про редакцію, яка є у парламенті – це закон, який підтримує демократію в країні”, – сказав Льовочкін. Щоправда, самою редакцією, що перебуває у парламенті і подолала усі необхідні процедурні моменти, крім, власне, чергового голосування, глава адміністрації, схоже, незадоволений.
 
У червні й сам Янукович після зустрічі із учасниками руху “Стоп цензурі” говорив про те, що підтримує норми законопроекту, а тому й підпише його, як тільки парламент ухвалить цей документ. Однак на рівні Верховної Ради проект усе не виносили на розгляд: спершу через брак потенційних голосів (передусім серед регіоналів), згодом – через прорив у зближенні позицій, а тому й можливість отримання більшої кількості прихильних позицій. Минулої п’ятниці голова профільного комітету бютівець Андрій Шевченко попросив відкласти розгляд законопроекту у другому читанні, оскільки є “певна надія на те, що ми зможемо переконати наших опонентів у тому, щоб цей законопроект врешті став законом”.
 
І ось у четвер з’явилася інформація, що переговорна група, яка працює над законопроектом, зрештою домовилася внести необхідні для прийняття поправки у документ. Про це повідомила “Українська правда” із посиланням на спільну заяву авторів альтернативних законопроектів бютівця Андрія Шевченка (проект закону якого, власне, й прямує до прийняття) та регіоналки Олени Бондаренко. А оскільки “переговорна група виходить зі спільного розуміння, що закон має гарантувати максимальний доступ громадян до інформації і відповідати базовим підходам Ради Європи”, як про це йдеться у заяві, то існує ймовірність, що важливий закон невдовзі приймуть, позаяк узгоджено низку моментів. Члени переговорної групи також домовилися розробити нову редакцію закону про інформацію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.0355 / 4.08MB / SQL:{query_count}