Правила руху по-новому

Змінювати мають намір і проходження техогляду, і транспортний збір, і процедуру реєстрації і перереєстрації авто

Змінювати мають намір і проходження техогляду, і транспортний збір, і процедуру реєстрації і перереєстрації авто

Правила дорожнього руху уже найближчим часом змінять. За словами начальника відділу вивчення проблем безпеки дорожнього руху при ДПІ Олексія Балдіна, 40% норм поміняють або уточнять. В одних випадках це буде незначна кореляція, а в інших – повна заміна старих стандартів на нові, інформує ЛігаБізнесІнформ.

“Варто зазначити, що принциповим моментом є те, що у нових правилах повністю переглянули порядок викладу матеріалу. У чинних він був оформлений хаотично – шматками і суцільним потоком. Зараз ми розбиваємо правила на сім частин, включаючи додатки. Тепер вони викладені у форматі “від загального – до конкретного”, – передає інформ­агентство слова Балдіна.

Над новою редакцією Правил дорожнього руху працюють фахівці Державтоінспекції, Держкомпідприємництва, Мінтрансу та ще кількох профільних органів. У червні нову редакцію, ще не остаточну, оприлюднили на сайті ДАІ. Передбачається, що чергові реформи торкнуться майже усіх сфер експлуатації автомобілів. Змінювати мають намір і проходження техогляду, і транспортний збір, процедуру реєстрації чи перереєстрації авто.

Проект нових змін ще не опубліковано, однак деякі новації  сьогодні вже відомі. Зокрема, у нових правилах прагнуть передбачити пункт, який вимагає від водія у випадку зупинки авто працівником ДАІ вийти з машини на тротуар чи на узбіччя. Сьогодні ж в Україні діє світова практика, за якою водій має повне право не виходити із салону автомобіля на вимогу даішника. Також у проекті планують передбачити ще одну спірну ініціативу: право відсторонити від керування водіїв, які перебувають “у хворобливому чи стомленому стані”. Підстави для такого кроку обґрунтовуватимуть аналогією із зниженням швидкості реакції внаслідок алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Однак і це ще не найбільш радикальні ініціативи. Найболючішими нововведенням можуть стати нові розміри штрафів. За інформацією інформагентства ЛігаБізнесІнформ із посиланням на джерела у ДАІ, новий штраф за керування авто у нетверезому стані може сягнути 15 тисяч гривень (сьогодні – від 2550 до 3400 грн). Стягнення за перевищення швидкості на 40-60 км/год. можуть становити 7-8 тисяч гривень.

Прийняттю нововведень передуватиме етап громадського обговорення. Чергову редакцію правил планують оприлюднити наступного тижня. Ввести в дію прийняті після обговорення зміни мають намір у 2011 році.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2973 / 4.08MB / SQL:{query_count}