“Позаблокова” співпраця

Попри прохолодність відносин між Україною та НАТО, днями голова СБУ Валерій Хорошковський обговорював нову стратегію Альянсу

Попри прохолодність відносин між Україною та НАТО, днями голова СБУ Валерій Хорошковський обговорював нову стратегію Альянсу. Очільник Служби безпеки України провів у штаб-квартирі НАТО (Брюссель) зустріч із представниками об’єднання. Після закінчення перемовин Хорошковський відповів на запитання журналістів. Зокрема, повідомив, що “Україна на кінець року готує оновлену національну стратегію безпеки, яка має стати частиною загальної безпеки НАТО”.

Хорошковський зазначив, що цього вимагають процеси глобалізації світу: “Якщо ми живемо в глобальному світі, то стратегія складатиметься завжди з двох частин. І якщо ми будемо поза цією проблемою, то це означатиме, що ми або короткозорі, чогось не бачимо, або в лапках занадто амбіційні – не хочемо цього бачити. Це неправильна позиція”, – цитує очільника СБУ “Українська правда”.

Цікаво, поза тим, що активність керівника СБУ може бути спричинена не лише висловленими факторами. Вчора в Україну прибула делегація НАТО на чолі із заступником генерального директора Міжнародного військового штабу – начальником управління з питань співпраці та регіональної безпеки Міжнародного військового штабу Альянсу генерал-майором Карлосом Бранком. Планується, що серед іншого в управлінні євроатлантичної інтеграції Ген­штабу ЗСУ відбудуться переговори щодо стану виконання Імплементаційної програми Військового комітету Україна – НАТО на 2010 – 2011 роки, участь підрозділів ЗСУ в миротворчих операціях та багатонаціональних силах під проводом ООН, ЄС та НАТО. Візити високопосадовців у нас часто спричиняють появу “заяв на експорт”, що мають принести певні дивіденди (й не обов’язково грошові).

Нагадаємо, першого березня Янукович заявив, що Україна не має наміру розширювати програми співробітництва із НАТО, а вже через місяць відповідними указами було ліквідовано Міжвідомчу комісію з питань підготовки України до вступу в НАТО та Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України. Цікаво, однак, що досі залишається чинним указ Президента “Про затвердження Річної національної програми на 2010 рік з підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору”, ухвалений у лютому Ющенком.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5549 / 4.08MB / SQL:{query_count}