Чубайс змінить Черномирдіна?

За інформацією російських агентств, Анатолій Чубайс одержав від президента РФ Дмітрія Мєдвєдєва пропозицію про нове місце роботи.

chubais.jpgЗа інформацією російських агентств, Анатолій Чубайс одержав від президента РФ Дмітрія Мєдвєдєва пропозицію про нове місце роботи. Екс-глава РАО "ЄЕС" підтвердив, що йому в Кремлі зробили "цікаву пропозицію", але відмовився повідомити журналістів  про нову роботу, яка розкриє невідомі грані його таланту. У Москві переконані, що Анатолій Чубайс змінить Віктора Черномирдіна  на посаді Надзвичайного й Повноважного посла РФ в Україні.     

Російські політики й експерти протягом останніх років жорстко критикують роботу Віктора Черномирдіна, обвинувачуючи його в небажанні захистити російські, насамперед, економічні й інвестиційні  інтереси в Україні, за розвал співробітництва з російськими спів­вітчизниками, невміння конкурувати з американським пос­лом, що має величезний вплив на українську владу.

Імовірність того,  що Віктор Черномирдін незабаром покине українську столицю, зумовлена тим, що Кремль розробив нову зовнішньополітичну стратегію у вибудовуванні відносин з Україною. Її інструментом стане федеральне агентство, що створене після призначення Владіміра Путіна прем'єр-міністром, й буде працювати в рамках МЗС РФ, але  працювати буде тільки над проблемами СНД.

Головна мета агентства, крім власне моніторингу проросійських політичних сил й аналізу внутрішньополітичної ситуації в СНД і Україні зокрема, - формування механізмів створення великої кількості неурядових організацій в Україні й  в інших країнах СНД.

З огляду на відсутність в українському законодавстві чіткого правового регулювання діяльності таких структур, Росія цілком сподівається на терпиме ставлення до такої форми міжнародного лобізму своїх інтересів в Україні.

Фінансувати ці проекти будуть і держава, і муніципальні утворення (наприклад, тільки мер Москви Юрій Лужков з міського бюджету виділив 34 мільйони доларів на "підтримку співвітчизників" у Криму), і російський бізнес, і численні російські патріотичні фонди.  Очікується, що з нового року в Україні почнеться дежа вю початку 90-х, золота пора розквіту дармових грошей, численних грантів на підтримку всього російського, що є в українській державі.

Планується відкривати й підтримувати російські багатофункціональні культурні центри, інтернет-ресурси, паперові й електронні ЗМІ, проросійські політичні партії й громадські організації, російські школи, рухи й, звичайно ж, персональні гранти для вчителів, студентів, діячів культури, учених, акторів, музикантів, видавців. Очікується, що найбільше грантів буде надано російським журналістам, які погодяться працювати в Україні, й укра­їнським, які будуть працювати в Росії.

Гіпотетичне призначення на посаду Надзвичайного й Пов­новажного Посла РФ в Україні Анатолія Борісовіча Чубайса, на думку московських політичних аналітиків, визначається тим, що нині безробітний Чубайс є одним з досвідчених кризових менеджерів у Росії, що цілком упорається не стіль­ки з тонкощами дипломатичного діалогу з Києвом, скільки з регулюванням грошових потоків, які будуть харчувати російські неурядові органі­зації.

Анатолій Чубайс є патріархом нової російської влади, він був ідеологом приватизації, працював головою президентської адміністрації, першим віце-прем'єром уряду, керував президентськими виборчими кампаніями, найбільшою державною компанією РАО ЄЕС.

Але в той же час, політичні  супротивники екс-глави РАО ЄЕС Анатолія Чубайса вказують, що навряд чи він повернеться у велику політику й на практиці зможе довести переваги власної ідеї "ліберальної імперії" для  політичного Києва.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7581 / 4.09MB / SQL:{query_count}