Штраф за зарплату “в конверті”

У Державній податковій адміністрації України пропонують ввести відповідальність для працівників, які отримують зарплату “в конвертах”

У Державній податковій адміністрації України пропонують ввести відповідальність для працівників, які отримують зарплату “в конвертах”. Про це заявив заступник голови ДПАУ Віктор Шейбут, інформує  ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Віктора Шейбута, результативність роботи державних податкових органів була б значно вищою за умови вирішення деяких проблем, пов’язаних з оподаткуванням фізичних осіб.

– Мова про введення адекватної адміністративної, фінансової та кримінальної відповідальності роботодавця за неоформлення співробітника, відповідно до норм чинного законодавства, і співробітника – за не інформування про це державних органів, – пояснив В. Шейбут.

За його словами, для співробітників передбачається запровадження адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, а для роботодавців необхідно посилити кримінальну відповідальність за порушення трудового законодавства. “Ми виходимо з того, що люди мають розуміти, що “чорна зарплата” їм невигідна, а на сьогоднішній день їм усе пояснюють одне: що зарплата в конвертах вигідніша, ніж офіційна... Але це тільки наша пропозиція. Юридична її сторона буде оброблятися в Мін’юсті, в Кабінеті Міністрів. Ми не говоримо, що це буде введено вже завтра”, – зазначив В. Шейбут.

Крім того, заступник глави ДПАУ виступив з ініціативою поступового переходу до виплати заробітної плати та інших доходів винятково у безготівковій формі з метою контролю за операціями суб’єктів підприємницької діяльності під час проведенні розрахунків і запобігання тіньовому обороту готівкових коштів.

За інформацією ДПА у Львівській області, з початку 2010 року податківці Львівщини зафіксували чотири випадки ведення “подвійної бухгалтерії”, 48 – оподаткування незначної частини доходів при тому, що основна сума виплачувалася без оподаткування, тобто “в конвертах”. Окрім цього, з початку 2010 року обласні податківці виявили 387 неоформлених найманих працівників, яким виплачено понад 200 тисяч гривень.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5346 / 4.07MB / SQL:{query_count}