Трохи більше половини львів’ян, а точніше 57% мешканців міста, мають намір точно взяти участь у місцевих виборах 31 жовтня, ще 16% оцінюють вірогідність власної участі у виборах як високу. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, яке вчора оприлюднив керівник групи Олексій Антипович.

“Як показує практика, приблизно половина з цих 16% прийде на вибори, половина – ні. Ми прогнозуємо явку у місті Львові на рівні 65%, в середньому в Україні – близько 60%. Львів, Галичина є трохи більш мобілізовані, ніж загалом виборці в Україні”, – сказав Антипович

Найбільш мобілізованими на виборах до міськради є виборці Партії регіонів, “Батьківщини”, “Сильної України”, “Свободи”, а найменше – “Пори”. Водночас найбільш мобілізованими на виборах міського голови Львова є виборці
С. Кубіва та А. Садового, а найменше – О. Луціва.

За даними соціологів, станом на початок жовтня лідером електоральних симпатій на виборах міського голови Львова є А. Садовий (рейтинг – 46,9% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах). За П. Писарчука наразі готові віддати свої голоси 11,2% виборців, за Ю. Михальчишина – 5,7%, С. Кубіва – 3,6%, О. Луціва – 3,3%, В. Гірняка – 3%. Решту кандидатів підтримують 4,5% опитаних, не підтримують жодного – 4%, не визначились – 15,8%.

За словами Олексія Антиповича, високий відсоток невизначених пояснюється кількома факторами. По-перше, щонайменше половина виборців В. Куйбіди досі не визначились, за кого голосувати (наприклад, ті ж виборці Народного Руху). По-друге, на виборах зареєструвалась значна кількість кандидатів, про яких виборці не так багато чули і ще не сприймають їх як суб’єктів виборчого процесу. По-третє, частина прихильників П. Писарчука засумнівалась у своєму виборі. Якщо раніше П. Писарчук, так би мовити, “тягнув” рейтинг Партії регіонів, то сьогодні, на тлі загального розчарування у діях центральної влади, відбувається зворотний процес: Партія регіонів “тягне” рейтинг П. Писарчука тільки вниз.

Лідерами симпатій на виборах до Львівської міської ради є “Свобода” (рейтинг – 22,2%  серед тих, хто має намір взяти участь у виборах) та “Батьківщина” (13,8%). Далі в рейтингу Фронт змін (7,1%), “Наша Україна” (6,4%), Партія регіонів (6,2%), Республіканська християнська партія (5,9%), яка отримала такий результат винятково завдяки тому, що асоціюється з лідером мерських перегонів А. Садовим, а також “Пора” (5,5%), яка своїм рейтингом також може багато в чому завдячувати певною асоціацією з А. Садовим.

Аудиторія дослідження: населення міста віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,8%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2,4%, для значень, близьких до 10%, – не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження: 5 – 11 жовтня 2010 р.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0482 / 4.09MB / SQL:{query_count}