Армія без довіри і престижу

Українці не вірять у те, що національна армія здатна захистити країну. Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом ім. Горшеніна.

Українці не вірять у те, що національна армія здатна захистити країну. Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом ім. Горшеніна.

Зокрема, 67,1% опитаних вважають, що наша армія не зможе захистити Україну в разі реальної загрози з боку інших країн. З них 45,7%  вибрали варіант відповіді на це запитання – “радше ні”, а майже кожен п'ятий (21,4%) – “точно ні”.

Більше чверті опитаних (28,4%) вірять у те, що армія зможе захистити Україну у разі реальної загрози з боку інших країн. З них 24,7% відповіли “радше так” на це запитання, 3,7%  – “точно так”. Важко було з відповіддю 4,5% респондентів.

Також, згідно з результатами опитування, більшість респондентів (74,0%) негативно оцінює стан української армії. З них 48,4% вибрали варіант відповіді на це питання – “радше поганий”, близько чверті (25,6%) – “дуже поганий”.
Позитивно оцінили стан української армії 16,5% респондентів, з них вважають, що він “дуже хороший” – 2,3%, “радше хороший – 14,2%. Важко було відповісти на дане питання 9,5% респондентів.

Більше половини респондентів (62,9%) не довіряють українській армії. З них 44,7%  “радше, не довіряють армії”, а 18,2% повністю не довіряють. Висловили довіру українській армії близько третини опитаних (31,9%). З них 27,2% вибрали варіант відповіді “радше довіряю” на це питання, а 4,7% – “точно довіряю”. Важко було відповісти на це питання 5,2% респондентів.

Більше половини респондентів (62,7%) вважають, що в українській армії повинні служити і контрактники, і призовники. При цьому близько чверті опитаних (23,7%) вважають, що українська армія повинна складатися тільки з конт­рактників, а 6,8% – тільки з призовників. Важко було відповісти на це запитання 6,8% респондентів.

Більша частина респондентів (62,8%) не засуджують молодих людей призовного віку, які уникають служби в армії. З них 40,1% вибрали відповідь – “радше не засуджую”, а близько чверті (22,7%) – “точно не засуджую”.

Більшість жителів України (66,3%) вважає, що військовим бути не престижно. З них 43,8% вибрали відповідь “радше ні”, а 22,5% – “точно ні”. При цьому майже чверть опитаних (23,1%) вважає, що військовим бути престижно. З них 16,7% відповіли “радше так” на це питання, 6,4% – “точно так”. Важко було відповісти на дане питання кожному десятому респонденту 10,6%.

Телефонне опитування на тему “Стан української армії” проводився Інститутом ім. Горшеніна з 8 до 10 жовтня. Усього за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів віком старше 18 років в усіх обласних центрах України, Києві та Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5749 / 4.08MB / SQL:{query_count}