В Азію через Росію

Міст через Керченську протоку, обслуговування кораблів Чорноморського флоту Росії на українських базах і розширення формату міжрегіональної українсько-російської співпраці – такі теми обговорювали на зустрічі президентів України та Росії

Міст через Керченську протоку, обслуговування кораблів Чорноморського флоту Росії на українських базах і розширення формату міжрегіональної українсько-російської співпраці – такі теми обговорювали на зустрічі президентів України та Росії під час першого Українсько-російського міжрегіонального економічного форуму, який триває у місті Геленджик (РФ).

Президент Віктор Янукович вважає необхідним побудувати міст у Керченській протоці до 2012 року.

“Як тільки ми побудуємо цей перехід, у Криму та на Кавказі все зміниться. Це міжнародний транспортний коридор, який дозволить швидше розвиватися нашим регіонам”, – сказав Президент України під час огляду виставки.

Віктор Янукович запросив Росію до спільної участі в проекті реалізації транспортного переходу до Азії:

“Наші транспортні коридори не закінчуються лише між Україною та Росією. Росія хоче їхати в Європу, ми (Україна) теж дуже хочемо, щоб ви їхали через Україну, а ми хочемо їхати до Азії через Росію. Тому ми готові вислухати ваші пропозиції, приєднатися до тієї роботи, яку проводить зараз Казахстан”, – сказав він

При цьому Янукович нагадав, що це питання він обговорював з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим під час його недавнього візиту в Україну.

“Триває велика підготовка транспортного коридору в бік Китаю, і ми готові до цього питання приєднатися для практичної реалізації, у будь-якому разі  планувати і якось проектувати цю роботу”, – наголосив глава української держави.

Віктор Янукович і Дмітрій Мєдвєдєв ознайомилися з проектом моста, який буде споруджений у районі Керчі між Краснодарським краєм і Автономною Республікою Крим. Автори проекту поінформували президентів про техніко-економічні характеристики цієї споруди.Віктор Янукович також заявив про необхідність розширення формату українсько-російської співпраці на регіональному рівні.

“Я вважаю, що необхідно розширити формат співпраці регіонів за рахунок більш активної участі у ньому не тільки прикордонних регіонів України та Росії, а й інших регіонів, що досягли високого рівня економічного співробітництва та взаємодії”, – сказав Янукович.

Окрім того, сторони обговорили питання Чорноморського флоту Росії. Отож, Президент України заявив, що ми готові надати свої бази для ремонту і обслуговування кораблів ЧФ РФ.

Президент зазначив, що українська база, яка є в акваторії стоянки ЧФ РФ, може обслуговувати і українські, і російські кораблі. “Хочемо почути конкретні пропозиції”, – наголосив український Президент.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.2831 / 4.08MB / SQL:{query_count}