Постарбітражні пропозиції

Міністерство палива та енергетики України запропонувало компанії “РосУкрЕнерго” продати на внутрішньому ринку 12,1 мільярда кубометрів газу, які компанія повинна отримати за рішенням Стокгольмського арбітражного суду

Міністерство палива та енергетики України запропонувало компанії “РосУкрЕнерго” продати на внутрішньому ринку 12,1 мільярда кубометрів газу, які компанія повинна отримати за рішенням Стокгольмського арбітражного суду. Про це вчора повідомила “Комерсант-Україна” із посиланням на свої джерела у міністерстві.
Наразі ані прес-служба НАК “Нафтогаз”, ані речники “Газпрому” (що володіє 50% “РосУкрЕнерго”) не прокоментували ситуації. Поза тим, джерело видання повідомляє, що у відомстві Бойка розраховують на те, що РУЕ погодиться на пропозицію, оскільки не має можливості експортувати газ тим країнам, яким експортувала раніше. “Експортувати газ до Польщі “РосУкрЕнерго” не може, бо у неї з 2009 року немає контракту. А в Угорщині співвласник компанії Дмитро Фірташ все ще не повернув оперативний контроль над Emfesz”. Експортом газу до інших європейських держав займається “Газпром”, тому підписання нових прямих договорів малоймовірне. Якщо ж “РосУкрЕнерго” таки пристане на пропозицію, то прибуток від операції буде втричі нижчим, аніж міг би сягнути у випадку експорту відсудженого газу. Якщо “РосУкрЕнерго” погодиться продати газ на внутрішньому ринку, отримає 830 мільйонів доларів прибутку. Відколи Стокгольмський арбітраж зобов’язав “Нафтогаз” повернути РУЕ 11 мільярдів кубометрів газу й додати до них ще 1,1 мільярда штрафних за порушення умов контракту, чинна влада неодноразово заявляла, що видача таких об’ємів палива матиме катастрофічні наслідки для енергетичного балансу країни. Понад тиждень тому в інтерв’ю газеті “Сегодня” Юрій Бойко заявив, що у Міністерстві палива та енергетики ще вивчають рішення суду, оприлюднене, нагадаємо, 8 червня. “Йдуть переговори з “Газпромом”, щоб ця ситуація була врегульована без порушення газового балансу країни. Це ключовий момент. Ніхто не збирається передавати 11 мільярдів кубометрів газу і залишати населення взимку без тепла”, – повідомив міністр. Сьогодні у підземні сховища країни закачано 18 мільярдів кубометрів газу, при тому, що для опалювального сезону потрібно 24 мільярди. “Якщо 12,1 мільярда будуть експортовані, ми просто не пройдемо опалювальний сезон, нам для країни не вистачить газу”, – заявило джерело виданню “Комерсант-Україна”.
 
Поза тим, минулого четверга Юлія Тимошенко заявила, що компанія “Рос­УкрЕнерго” 19 липня звернулася до Шевченківського районного суду Києва із клопотанням про примусове виконання рішення Стокгольмського арбіт­ражу. “Держава фактично усуну­лася від захисту інтере­сів своїх громадян і сприяє зба­гаченню групи Фірташа – Бойка – Льовочкіна, які сьогодні керують урядом України і адміністрацією Януковича”, – повідомила тоді Тимошенко. Ще раніше екс-прем’єр акцентувала на тому, що тарифи на газ підвищили на 50% для того, аби виплатити компенсацію РУЕ.
 
Учора ж стало відомо, що з квітня 2011 року ціни на газ для населення ще раз піднімуть на 50%. Як повідомляє агентство “Ін­терфакс-Україна”, про це йдеться в меморандумі влади до Міжнародного валютного фонду. “Подальше підвищення буде необхідне, щоб уніфікувати ціни для всіх користувачів газу до рівня па­ритету з імпортом і забезпечити “Наф­тогаз” ресурсами, необхідними для поліпшення інфраструктури та виконання своїх зобов’язань, не покладаючись на бюджетні кошти”, – сказано в документі.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1541 / 4.1MB / SQL:{query_count}