Вогнеборці

Віктор Янукович перервав відпустку, аби на засіданні Ради національної безпеки й оборони скоординувати зусилля із протидії виникненню пожеж в Україні

Віктор Янукович перервав відпустку, аби на засіданні Ради національної безпеки й оборони скоординувати зусилля із протидії виникненню пожеж в Україні. Президент не лише скасував власні заплановані заходи, а й відкликав із відпусток керівників облдержадміністрацій та очільників центральних органів виконавчої влади.

Підстави для такого поспіху й справді існують, адже станом на ранок четверга, коли й скликалося засідання РНБО, від лісових пожеж постраждало як мінімум 625 гектарів лісу, що перебуває у підпорядкуванні Держкомлісгоспу (67% усіх лісів України). Лише у четвер на цих територіях виникло 50 лісових пожеж, а на територіях, що перебувають у підпорядкуванні інших користувачів (ліси Міноборони, Міністерства аграрної політики, ліси комунальної власності), – близько 14, повідомляє “Інтерфакс-Україна” із посиланням на прес-секретаря Державного комітету лісового господарства Андрія Солімова. При цьому, за даними заступника начальника Укргідрометцентру Анатолія Прокопенка, спекотна погода збережеться в Украї­ні (крім західних областей) до 20-х чисел серпня.

Усім зрозуміло, що треба щось робити, а тому роздача вказівок неминуча. Ще наприкінці минулого місяця Кабмін видав низку наказів, у яких вимагав адекватних попереджувальних дій. Були і відповіді-звіти, і, начебто, конкретні кроки. Серед яких і рекомендація про розгляд на рівні комісій з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питання про “заборону відвідування лісів населенням та в’їзду в них транспортних засобів в період високої пожежної небезпеки, забезпечення практичного виконання цих вимог спільними заходами органів внутрішніх справ і державної лісової охорони”. Щоправда, як повідомив на засіданні РНБО Віктор Янукович, “вибіркова перевірка у регіонах показала, що рішення уряду щодо заходів із убезпечення від пожеж не виконується”, “можна спокійно заїхати у будь-який ліс, патрульні пости не виставлені, дороги не перекопані”. “Поки що у нас вистачає сил реагувати. Але ми з вами повинні ухвалювати рішення і виконувати їх. Уряд своєчасно зреагував, а що стосується виконання (рішення Кабміну) – воно незадовільне”, – цитує прес-служба адміністрації Президента слова глави держави. Щоправда, урядову телеграму про посилення протипожежних заходів перший віце-прем’єр Андрій Клюєв надіслав лише перед початком засідання РНБО. А за день до нього, у середу, при Кабміні створили оперативний штаб для реагування на можливі небезпеки, спричинені високою температурою. Штаб має на меті скоординувати дії центральних і регіональних органів виконавчої влади у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. Окрім цього, як повідомляється, такі ж штаби мають бути створені в регіонах. Тому нарікання на невиконання рішень Кабміну є передчасним, оскільки самі рішення випереджають їх перевірку заледве на день. Попри це зрозуміло, що готуватися до небезпеки необхідно було кілька тижнів тому, а не, як це було на початку тижня, заперечувати існування пожеж. Видається, що активізація нашого Президента має багато спільного із пожвавленням російського прем’єра, який крім того, що їздить місцями пожеж, аби потиснути руки еменесникам, ще й відповідає на сайті “Эхо Москвы” на коментарі дописувачам. Адже, якщо чимало дій Владіміра Владіміровіча наштовхують на думки про прийдешні президентські вибори, то риторика Віктора Федоровича часто коригується суто “містечковими” нюансами. Адже перекласти відповідальність за невдало зроблену роботу (яку завжди можна відшукати) на “місцеву владу” перед місцевими ж виборами є непоганим кроком для відбілення центральних управлінців. Однак існування налагодженої владної вертикалі, якою Президент пишається і частенько ставить собі в заслугу, передбачає адекватну реакцію саме на такі виклики, крім того, про “своєчасну реакцію” уряду можна говорити лише у тому випадку, коли він прослідкує за виконанням своїх наказів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2877 / 4.1MB / SQL:{query_count}