Довершити почате

На засіданні Ради національної безпеки та оборони України 20 серпня планують обговорити діяльність Міністерства оборони. Можливо, що за підсумками засідання очільника відомства Михайла Єжеля можуть звільнити

На засіданні Ради національної безпеки та оборони України 20 серпня планують обговорити діяльність Міністерства оборони. Можливо, що за підсумками засідання очільника відомства Михайла Єжеля можуть звільнити, повідомляє газета “Дело” із посиланням на власні джерела у відомстві.

Найімовірніше, звільнення аргументовуватимуть необхідністю провести кардинальні реформи в армії. Про вірогідність такого сценарію говорять і голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко, і призначений місяць тому головою Державної комісії при Президентові України з реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу Анатолій Кінах. Перший, зокрема, заявив, що “і Януковичу, і Азарову зрозуміло: Єжель не дасть нового імпульсу реформам в армії”. Кінах же вважає, що на майбутньому засіданні розглянуть пропозиції керівництва Міноборони щодо планування реформ у сфері оборони і на їх підставі зроблять “відповідні кадрові висновки”. Нагадаємо, нещодавно відбулося позачергове засідання РНБО, на якому Президент вирішив обговорити ситуацію з реформами у Міністерстві оборони. До останнього моменту мало було сумнівів у тому, що Єжеля замінить Олександр Кузьмук. Однак Віктор Федорович вирішив обмежитися попередженням “міністра оборони та інших керівників відомства і Генерального штабу про персональну відповідальність за організацію та здійснення заходів з поліпшення ситуації у Збройних силах України”. Тоді причина для звільнення Єжеля була більш вагомою, ніж можливі сьогоднішні підстави. Президент був обурений ситуацією, яку спостерігав у військовій частині, що розташована на території аеродрому “Бельбек”. Ймовірна причина для можливої відставки сьогодні – хіба що відсутність реформ.

Про початок змін у міністерстві говорять і поширені вчора більшістю інформагентств із посиланням на власні джерела у відомстві повідомлення про те, що Міноборони не планує цьогоріч на День незалежності проводити військовий парад. При цьому наголошується, що затвердженого сценарію святкування наразі ще немає, однак проходження військ і параду техніки, найімовірніше, не буде. Влада планує обмежи­тися парадом військових оркестрів на центральній вулиці. Крім того, як повідомляють “Українські новини”, в містах-героях цього дня планують святкові салюти. Згідно з довідкою сайта “Дзеркала тижня”, паради в Києві з нагоди Дня незалежності відбувалися у 2008-му та 2009 році, з 2001-го по 2007-й цих заходів 24 серпня не було. Минулого року через фінансову кризу й мізерне фінансування армії часто лунали заклики не проводити масштабне святкування. Які реформи готує Президент для Міноборони – довідаємося ближче до 20 серпня.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.5090 / 4.09MB / SQL:{query_count}