Без фальшування ніяк?

election_spetsnaz.jpgВ. о. міністра внутрішніх справ  попереджає про кримінальну відповідальність за спроби фальсифікації та заявляє, що тренованих молодиків уже звозять на Київщину.  

Міліція діятиме жорстко до фальсифікаторів виборів і, на відміну від перегонів 2004-го, їх затримуватимуть не після волевиявлення з дозволу переможця, а під час спроб фальшувань. Про це попередив в. о. міністра внутрішніх справ України Юрій Луценко.

election_spetsnaz.jpgВ. о. міністра внутрішніх справ  попереджає про кримінальну відповідальність за спроби фальсифікації та заявляє, що тренованих молодиків уже звозять на Київщину.  

Міліція діятиме жорстко до фальсифікаторів виборів і, на відміну від перегонів 2004-го, їх затримуватимуть не після волевиявлення з дозволу переможця, а під час спроб фальшувань. Про це попередив в. о. міністра внутрішніх справ України Юрій Луценко. "Ми це робили до першого туру. Зокрема, на місці затримували громадян, які підкуповували виборців, або осіб, які намагалися підробляти заяви про голосування удома, в тому числі і для тих, хто вже в домовині, і тих, хто двічі заносив прізвище громадян у реєстр виборців у день голосування. Нічого не зміниться і в другому турі", - наголосив він, перебуваючи у Львові.

Серед різноманітних схем фальсифікації виборів, за словами урядовця, є і спроба відправити його у відставку. Юрій Луценко певен: плани організаторів ймовірних фальсифікацій не пройдуть, бо міліція діє як єдиний злагоджений механізм та команда, здатна забезпечити порядок під час підготовки та проведення другого туру президентських перегонів, як це було у першому. Він визнав присутність морального напруження в лавах міліції напередодні виборів, але вона готова ефективно протистояти спробам фальсифікації.

Зазначимо, що начальник управління міліції Львівщини Василь Пісний казав "Пошті", що перший тур виборів в області минув без ексцесів. "На Львівщині немає кримінальних справ щодо фальсифікацій. Були лише незначні порушення", - заявив він. Нагадаємо, що за фальсифікацію виборів, зокрема підкуп виборців, можна потрапити за ґрати на термін до 5 років!

В. о. міністра не відкидає, що другий тур виборів в Україні "може відбутися значно драматичніше". "Якщо ступінь фальшування буде суспільно очевидним, "температура" на вулицях може бути достатньо високою", - припускає він. Луценко заявив про намір регіоналів звезти тисячу спортсменів та охоронців на Київщину для участі в акціях після другого туру виборів. "Навколо Києва зосереджені близько 200 осіб зі спортивних шкіл та охоронних фірм, яких координують депутати-регіонали. З 4 лютого заброньовано дитячі табори відпочинку та санаторії довкола столиці, у які має прибути ще майже 800 охоронців та спортсменів", - каже він. Водночас Луценко запевняє, що міліція присікатиме всі антизаконні випади, але в жодному разі не піде на мирних демонстрантів. "Якщо будуть спроби захопити державні установи, застосувати насилля до своїх політичних опонентів, міліція діятиме жорстко і каратиме їх згідно із законодавством", - додав він. Водночас, інформацію про начебто перебування під Києвом загонів бойовиків спростував голова СБУ Валентин Наливайченко. "Відпрацювали кожен санаторій та бази відпочинку Київщини. Нема бойовиків чи людей зі зброєю", - запевнив він та заявив, що СБУ до кінця голосування контролюватиме, щоб такі люди, зброя та  вибухівка не з'явилися. Тим часом в УСБУ Львівської області працює телефон довіри (298-66-22), за яким можна повідомляти про порушення на виборах. Усю інформацію обіцяють перевірити та вжити заходів, згідно з чинним законодавством.

Суб'єктивний погляд. Володимир Фесенко, політолог:

- Звичайно, ризик фальсифікацій є. Навряд чи це буде централізована технологія - це робитимуть деякі місцеві штаби задля підняття рейтингу кандидата в регіонах. "Каруселі" не домінуватимуть, бо про цю технологію добре відомо і її пильно відстежуватимуть. Найбільша загроза від підкупу виборців. Цю технологію найбільш потужно застосовуватимуть. Особливо це буде актуально там, де немає переваги одного чи іншого кандидата. Застосовуватимуть цю технологію і в Західній Україні. Має бути вкрай пильний контроль з боку правоохоронців. Тут усі силовики (міліція, СБУ і прокуратура) мають діяти скоординовано - щоб виборці  та штаби відчували, що це небезпечно і вони будуть за це покарані. Сподіваюся, що силу в день виборів чи вже після них не застосують. Певен: той табір, який спробує застосувати силу, буде приречений на поразку! Але не виключаю певних провокацій та зривів виборів через неявку членів комісій. Звісно, температура буде підвищуватися, бо є нервова атмосфера. Ми побачимо вуличні акції на підтримку кожен свого кандидата. До Києва звозитимуть своїх прихильників обидва штаби. Вони до цього вже готуються.

 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.4374 / 4.11MB / SQL:{query_count}