Суди по Голодомору

В Україні 21 січня розпочнеться перший суд над людиною, яка публічно засумнівалася в тому, що Голодомор 1932 - 1933 років був геноцидом українського народу. Підсудним став Сергій Шведко, головний редактор районної газети "Рідне Приазов'я", що виходить у Новоазовську (Донецька область), який 25 листопада 2009 року опублікував статтю "Голодомор крокує по країні".

В Україні 21 січня розпочнеться перший суд над людиною, яка публічно засумнівалася в тому, що Голодомор 1932 - 1933 років був геноцидом українського народу. Підсудним став Сергій Шведко, головний редактор районної газети "Рідне Приазов'я", що виходить у Новоазовську (Донецька область), який 25 листопада 2009 року опублікував статтю "Голодомор крокує по країні". До суду на нього подав місцевий бізнесмен та голова районної організації партії "Наша Україна" Василь Коваленко, який вимагає визнати статтю Шведка протиправною дією, спрямованою на приниження національної гідності українців, наругою над пам'яттю жертв Голодомору і публічним спростуванням Голодомору як геноциду українців. Позивач також зажадав від газети спростування статті.

Водночас редактор своєї провини не визнає. За його словами, він не ставив під сумнів факт Голодомору 1932 - 1933 років, як і те, що ця трагедія була злочином тодішньої влади. Проте він не згоден з тим, що Голодомор слід кваліфікувати як геноцид українців. Редактор готовий 21 січня захищати свою позицію в суді, оскільки вважає, що діє у згоді зі статтею 34 Конституції, що гарантує свободу слова.

Водночас,12 січня Апеляційний суд Києва почав попереднє слухання кримінальної справи за фактом геноциду в Україні в 1932 - 1933 роках, яку порушила СБУ. Досудове слiдство у цiй справi завершилося напередоднi Нового року, Генпрокуратура вивчила матерiали i передала їх до суду.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7267 / 4.06MB / SQL:{query_count}