Порох у порохівницях

Завтра, 6 грудня, військовослужбовці відзначатимуть 18-ту річницю Збройних сил України

Завтра, 6 грудня, військовослужбовці відзначатимуть 18-ту річницю Збройних сил України

Ірина Цицак

чора з нагоди свята у Львівському оперному театрі відбулися урочисті збори, а сьогодні перед пам'ятником Шевченкові відправлять молебень за усіх військових. Увечері - святковий феєрверк. Напередодні Президент України - Верховний головнокомандувач Збройних сил України Віктор Ющенко похвалив українське військо й покритикував уряд, бо вважає "не українською нинішню політику фінансування армії"."Без сильної армії немає сильної держави. Наша армія - нездоланна, адже це армія свободи і національної честі. Вона досягне європейських стандартів і посяде належне місце в системі безпеки євроатлантичного простору", - наголошує Віктор Ющенко. Керманич держави певен: сьогодні Україна не має ворогів, але існують виклики. Вважає, що через низку суб'єктивних причин 2009й не став для армії роком подальшого розвитку і вдосконалення, поза тим він каже, що, незважаючи на мінімальне ресурсне забезпечення, військові "спромоглися підтримати боєготовність армії і виконати план підготовки військ". "Бюджетні кошти 2009 р. дозволяють забезпечити для ЗСУ лише мінімум - виживання. Цьогоріч утричі зменшено видатки на розвиток озброєння та технічне забезпечення, удвічі - на бойову підготовку ЗС, а фактично виділено з цих передбачених бюджетом коштів лише 10%. Ніколи за 18 років армія не мала такого низького фінансового забезпечення!" - каже Віктор Ющенко. За його словами, через брак коштів 88 літаків і вертольотів не можуть піднятися у повітря, 70% кораб­лів і суден забезпечення не спроможні виконувати бойові завдання, 40% бронетанкової техніки і артилерійських систем - не боєготові, 96% особового складу мають лише теоретичне навчання, а відключення військових містечок від енергопостачання стали в житті армії майже щоденним явищем. "Такий стан принижує дух і підриває боєздатність ЗСУ", - підсумовує глава держави.

Поза тим, т. в. о. міністра оборони України Валерій Іващенко акцентує, що наші військові демонструють високий вишкіл під час навчань, бойового чергування, виконання миротворчих завдань у Косовому, Ліберії та інших куточках світу, що високо цінує світова спільнота. Командувач військ Західного оперативного командування Михайло Куцин вважає, що, попри складний у фінансовому плані рік, офіцери дорожать службою, плинності кадрів немає, вдалося не знизити рівень бойової готовності у військах, своєчасно виплачувати грошове забезпечення, розформувати три небезпечні об'єкти зберігання боєприпасів та вивезти майже 26 тис. т боєприпасів. "Розформування цих об'єктів дозволило понад 3 млн осіб жити безбоязно. Вони перестали боятися жити біля тих об'єктів", - каже командувач ЗОК. На утилізацію у Росію цьогоріч вивезено й 470 т ракетного палива, меланжу. Як позитив Михайло Куцин називає те, що цьогоріч якість весняного та осіннього призову є набагато вищою, ніж торік (за фізичною підготовкою, здоров'ям та освітою). Всього лави армії поповнила майже 13 тис. юнаків. Щодо служби за контрактом, то тут роблять акцент на "якісний набір та патріотів". У 2009му до ЗОК прийшли служити понад тисячу контрактників. Так, зар­платня контрактника коливається від 800 і до
1,6 тис. грн. Середня ж зар­плата офіцерів - 2 тис. грн.

Із­поміж мінусів - фінансування значно зменшилося (як­от, грошей на придбання пального у 10 разів менше, ніж торік), на Львівщині жоден військовий не отримав квартири. "У черзі на житло у львівському гарнізоні стоїть понад 2 тис. осіб. Загалом у гарнізонах ЗОК помешкання чекають понад 12 тис. військових. У середньому захисники Вітчизни стоять у квартирній черзі 8 років", - каже Михайло Куцин.

 

P.S. "Пошта" вітає вій­ськових з професійним святом, зичить міцного здоров'я, благополуччя, добра, невичерпної енергії та нових зірок на погонах!

Суб'єктивний погляд

Микола Гуцуляк,
член редколегії журналу МОУ "Військо України", полковник запасу, за плечима - 30 років військової служби:

- Певен, що гордістю ЗСУ є люди - військовіпрофесіонали, на яких тримається українська армія. Мова про офіцерів, які є золотим фондом ЗСУ! Зараз в армії залишилися люди, які віддані війську. Щодо контрактників, то це ще не ті контрактники, які б мали бути у війську. В армію йдуть не через патріотизм, а тому що потрібна якась робота. Чимало контрактників з'їздили у місії, набули знань і покинули військо. Загалом зараз в армії залишився прагматизм і професіоналізм, а ось ентузіазм був на початку незалежності України. Державі має бути соромно, що військові не мають квартир, живуть у поганих умовах, у них мізерна зарплатня. На жаль, про армію згадують лише в останню мить, коли треба набрати ще кілька голосів. І тут з'являються всі й розповідають, як люблять армію. Любов має бути на практиці, а не на словах!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.5636 / 4.11MB / SQL:{query_count}