Танці у стилі вето

Політичне протистояння між прем'єром та Президентом може ще більше посилитися, і черговим витком ескалації конфлікту може стати відмова Ющенка ветувати ухвалений закон про підвищення соціальних стандартів. 22 жовтня прем'єр написала Президентові листа із пропозицією ветувати закон, а через три дні проти зростання прожиткового мінімуму та мінімальних зарплат виступили й експерти МВФ.

Політичне протистояння між прем'єром та Президентом може ще більше посилитися, і черговим витком ескалації конфлікту може стати відмова Ющенка ветувати ухвалений закон про підвищення соціальних стандартів. 22 жовтня прем'єр написала Президентові листа із пропозицією ветувати закон, а через три дні проти зростання прожиткового мінімуму та мінімальних зарплат виступили й експерти МВФ. Для уряду це принципове питання, оскільки від нього залежатиме доля четвертого траншу кредиту від Фонду. Передбачалося, що у листопаді Україна отримає ще 3,8 мільярда доларів, однак напередодні приїзду експертів МВФ до України вітчизняні економісти звернули увагу на невиконання двох домовленостей перед Фондом. Із 1 вересня уряд мав пiдвищити цiни на газ для населення на 20%, а з 1 жовтня - на стільки ж для теплокомуненерго. Такі непопулярні кроки у передвиборний період, звісно ж, робити ніхто не квапиться. Однак навіть не це поставило під сумнів перспективу чергового траншу - МВФ незадоволений неконсолідованою фінансовою політикою і, зокрема, підвищенням мінімальних зарплат.

У своєму листі до Президента прем'єр мотивує потребу ветування закону перевищенням у ньому розміру стандартів, передбачених урядом у бюджеті на 2010 рік, який, поміж тим, ще не ухвалено. "Для реалізації закону (про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати - "Пошта") необхідно буде або здійснити запозичення (які у зазначених розмірах залучити неможливо), або скоротити близько 1,6 мільйона посад працівників бюджетної сфери (вчителів, лікарів, працівників культури, працівників державних органів тощо), що становить 45% від їх загальної кількості", - пише Тимошенко.

Поза тим, офіційної реакції Ющенка ще не було, однак чинний глава держави вже заявив, що підтримує підвищення і не планує застосувати вето до закону. Кабмін наразі вичікує, однак уже розглядає можливість звернення по допомогу до Конституційного Суду.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.1497 / 4.07MB / SQL:{query_count}