Пільговиків перевірять

Міністерство освіти України з 10 вересня починає перевірку всіх ВНЗ щодо достовірності посвідчень і меддовідок, які дають право абітурієнтам на вступ поза конкурсом.

Міністерство освіти України з 10 вересня починає перевірку всіх ВНЗ щодо достовірності посвідчень і меддовідок, які дають право абітурієнтам на вступ поза конкурсом.

Про це повідомив міністр освіти і науки Іван Вакарчук.

Так, міністерство перевірить посвідчення про інвалідність, посвідчення дітей­сиріт, дітей шахтарів і чорнобильців, медичні довідки, надані абітурієнтами для позаконкурсного вступу. Перевірка буде здійснюватися із залученням представників прокуратури, Міністерства охорони здоров'я, Державної інспекції з навчальних закладів.

На запитання преси, яким чином відбуватиметься відрахування студентів у разі виявлення підроблених довідок на отримання пільг, оскільки відповідна процедура на сьогодні законодавством не визначена, Вакарчук відповів: "Всі ті, хто незаконно потрапив до вищих навчальних закладів, у всякому разі, у підпорядковані Міносвіти, будуть відраховані".

При цьому він запевнив, що після юридичних консультацій буде знайдено "юридично чистий шлях вирішення цього питання".

Міністр уточнив, що кількість пільговиків, що вступили до ВНЗ, в 2,5 раза менша, ніж кількість поданих ними заяв. Так, до вишів першого­четвертого рівнів акредитації вступили 4,5% пільговиків, тобто 12 тисяч 192 людини. Всього у вузи, підпорядковані Мін­освіти (а це 444 вузи), вступили 269,2 тис. осіб.

Всього в Україні налічується 881 вищий навчальний заклад. Міністерство освіти і науки прогнозувало, що в 2009 році до ВНЗ буде зараховано 500600 тис. українських абітурієнтів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6508 / 4.07MB / SQL:{query_count}