Око за око по-дипломатичному

Україна попередила Чехію про принцип взаємності при жорсткості процесу оформлення віз.

Україна попередила Чехію про принцип взаємності при жорсткості процесу оформлення віз.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлисеєв, повідомляє "ІнтерфаксУкраїна".

"Чеську сторону ми вже попередили, що будемо діяти на підставі принципу взаємності, тобто ми будемо теж вимагати відповідні довідки від чеських громадян", - сказав Костянтин Єлисеєв.

Він також поінформував, що технічні моменти таких нововведень українська сторона вже відпрацьовує, і після повного їхнього узгодження з низкою міністерств і відомств про такі рішення офіційно повідомлять чеську сторону.

"Таке рішення може ухвалити МЗС, але при узгодженні з відповідними міністерствами і відомствами", - наголосив заступник міністра. За його словами, незважаючи на те, що Чехія - дружня держава і партнер, будьякі заходи, що будуть негативно впливати на права українських громадян, діставатимуть адекватну реакцію з боку України.

"Там, де мова йде про захист прав та інтересів наших громадян, то для нас компромісів і авторитетів не існує", - заявив Єлисеєв.

"І в частині, коли йдеться про певні медичні довідки, що повинні надавати наші громадяни, то, звичайно ж, українська сторона діє і буде діяти дзеркально, спираючись на міжнародну практику", - пояснив дипломат.

"А міжнародна практика свідчить про те, що, як правило, у такій ситуації застосовується принцип паритетності і взаємності", - додав Єлисеєв.

Як відомо, чеська сторона законодавчо затвердила необхідність надання медичної довідки українцями при оформленні довгострокових віз.

Тепер громадяни України, які бажають дістати візу на перебування в Чехії на період більше 90 днів, з 1 червня поточного року повинні надати медичну довідку про те, що в них немає туберкульозу, сифілісу і ВІЛінфекції. Ця довідка повинна бути перекладена чеською та офіційно завірена.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
17.3028 / 4.07MB / SQL:{query_count}