Кривий Ріг – найбрудніше місто

Лідером серед найбрудніших міст України є Кривий Ріг. Там на кожного жителя доводиться по 634 кг шкідливих речовин, викинутих в атмосферу.

Лідером серед найбрудніших міст України є Кривий Ріг. Там на кожного жителя доводиться по 634 кг шкідливих речовин, викинутих в атмосферу.

Друге місце в антирейтингу дісталося Маріуполю, а на третьому розташувався Бурштин ІваноФранківської області. На четвертій сходинці - Луганськ, а замикає п'ятірку найбрудніших міст Курахове Донецької області.

Таким є рейтинг журналу "Кореспондент", складений на підставі даних Держкомстату за ступенем того, як багато небезпечних речовин викидають в атмосферу підприємства і транспорт міст України.

Найчистіше повітря у міс­течку Глухів Сумської області і кримській Алушті. Тут в атмосферу за рік потрапило лише по 34 кг небезпечних для здоров'я людини речовин. Третє місце закріпили за Острогом Рівненської області, на четвертому - Хмільник Вінницької області, а п'яте місце серед найчистіших міст дісталося Василькову Київської області. Кримська Ялта зайняла шостий рядок рейтингу.

Серед обласних центрів найкраща ситуація в ІваноФранківську, потім йдуть Тернопіль, Луцьк, Хмельницький і Чернівці. За даними Держкомстату, вони серед позитивних лідерів цього рейтингу. Там не так багато промислових об'єктів, немає високої концентрації машин і є великі зелені зони.

Найбільш забрудненими обласними центрами в Україні визнані Луганськ, Запоріжжя, Дніпропетровськ і Донецьк.

Київ займає наступну сходинку після промислових центрів сходу за рівнем забруднення повітря через велику кількість автомобілів. Показники забору повітря на найжвавіших перехрестях столиці гірші, ніж в середньому в Запоріжжю, одному з найбрудніших міст країни.

Парадоксом ситуації є те, що люди зазвичай прагнуть селитися там, звідки їм зручніше добиратися до роботи, а ці місця і є найбільш забрудненими через великі транспортні розв'язки.

Ще однією причиною густої населеності брудних міст є значний грошовий обіг, який саме там, де діє промислове виробництво.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.6044 / 4.07MB / SQL:{query_count}