Забрати не своє

Печерський райсуд Києва без розгляду справи по суті ухвалив рішення про стягнення з ПриватБанку на користь офшорних компаній Суркісів 350 мільйонів доларів. Але ще має бути апеляція

Махінації з виведенням грошей з ПриватБанку колишніми його власниками більше розслідуються у США, ніж в Україні. Натомість у нашій країні правоохоронці набагато спокійніше ставляться до «діяльності» олігархів, а суди, за потреби, з радістю відстоюють їхні інтереси.
Так, 2 вересня Печерський районний суд Києва задовільнив позов офшорних компаній братів Суркісів до ПриватБанку про обслуговування депозитів, конвертованих у капітал банку під час його націоналізації. І ухвалив рішення про примусове стягнення з державної фінустанови на користь компаній Суркісів 350 мільйонів доларів (понад 9 мільярдів гривень).
Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку у 2016-му держава провела конвертацію в капітал банку вкладів пов’язаних осіб. Національний банк України визнав Суркісів та їхні компанії пов’язаними особами з колишніми власниками ПриватБанку Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Ігор Суркіс та Ігор Коломойський є акціонерами телеканалу «1+1».

Вовк може все

Те, що відбулося цього тижня у Печерському суді, було повним абсурдом. Скандальний суддя Сергій Вовк ухвалив рішення про стягнення коштів з ПриватБанку на проміжній стадії процесу. Без розгляду справи по суті. А це мало б бути неможливим відповідно до нашого законодавства. Схоже, що суддя Сергій Вовк може все. І закон тут не перешкода. Та й навряд чи ця справа випадково потрапила саме до Вовка. Компанії Суркісів одночасно подали кілька майже ідентичних позивних заяв і зрештою відкликали усі, окрім тієї, яку система розподілу справ суду направила на розгляд Сергія Вовка.
«У результаті таких судових рішень наш внесок в розвиток країни - наші дивіденди до держбюджету - можуть значно скоротитися. В даному конкретному випадку правова позиція банку була виключно сильною і підкріплена переконливими фактами і доказами. Ми будемо оскаржувати це рішення. Ми продовжимо добиватися справедливості для ПриватБанку і українських платників податків, які є кінцевими акціонерами банку, в Україні і зарубіжних юрисдикціях, де верховенство закону понад усе»,  – заявив голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл.

Суддю на мило!

Про незаконність рішення столичного Печерського райсуду і подання апеляції кричали і прем’єр Денис Шмигаль, і міністр юстиції Денис Малюська. Зазначимо, що власником 100% акцій ПриватБанку є держава в особі Кабміну.
«Один з найбільших зашкварів у історії судової влади України відбувся у Печерському суді у виконанні судді Вовка… Звертаю увагу на можливі маніпуляції: компанії-позивачі та їх власники точно будуть поширювати інформацію про те, що правда за ними, що у них відібрали гроші та що ці гроші будуть витрачені на корисні для суспільства потреби. Це маніпуляція. Ключове інше – суд без розгляду справи по суті стягнув мільярди гривень з державного банку. Без встановлення того, чи дійсно ці кошти Приватбанк винен. Без встановлення того, чи не сплила давність. Без встановлення будь-яких фактів у справі. Впевнений, справедливість у справі буде відновлено. Але як після цього відновлювати довіру до судів?» –зазначив Малюська на своїй сторінці у Facebook.
Гарна політична заява. Але виникає питання: а хіба вся ця президентська команда неодноразово не обіцяла провести справжню судову реформу, не обіцяла справжнє очищення українських суддів? Та нічого такого ще навіть не розпочиналося за президентства Зеленського, і виглядає так, що і не планується. Навпаки, ті ініціативи, які подавав глава держави до парламенту щодо судової реформи передбачали лише посилення системи суддівського свавілля.
Представники влада можуть скільки завгодно кричати про несправедливість українських суддів. Але нехай краще дадуть відповідь на питання: хто має ініціювати і втілювати зміни? Принаймні почати це робити.
«А що президент? Мовчить наче. Зайнятий. Йому з ранку треба зробити 100 і 1 подвиг, розігнати хмари, зайти в чат далекобійників, перерізати стрічку в дитячому садку і подивитися, як будується дорога з борту вертольоту, адже він уже розігнав хмари і видимість прекрасна. Президент зайнятий. Та й не президентська це справа. Платників податків захищати від олігархів. Реформувати судову систему. Президент радісно розподіляє гроші платників податків, особливо ще не зароблені, ті, які бере в борг. Адже це справа приємна. А боротися з Суркісами, з українською судовою мафією — ця справа радості не принесе. Можна, звичайно, попросити Баканова зателефонувати щодо цього чорта. Але проблема в тому, що вже просив Баканов зателефонувати і привітати Суркіса з днем народження. І тепер якось незручно. Та й яка різниця, в принципі. 10 млрд гривень в бюджет чи Суркісам. Яка різниця?»,  – написав на своїй сторінці у Facebook інвестиційний банкір, спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3178 / 4.01MB / SQL:{query_count}