Коронавірус і атаки

Кіберполіція попереджає про активізацію хакерів в період карантину

Глобальна пандемія COVID-19 несе за собою не лише шкоду здоров’ю, а також значний ризик для кібербезпеки. Хакери швидко скористались ситуацією та активізували свої атаки з використанням шкідливого програмного забезпечення.
Кіберзлочинці у більшості країн світу, використовуючи панічні настрої серед громадян у період пандемії, здійснюють фішинг-атаки з використанням шкідливого програмного забезпечення. Їх метою є отримання персональних даних користувачів мережі, а саме логінів та паролів доступу до різних інтернет-ресурсів: електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж, електронних гаманців тощо для подальшого привласнення грошей, інформує Департамент кіберполіції Національної поліції України.
Хакери замаскували свої атаки під інформування громадян про розвиток пандемії. Найчастіше, аби ввести в оману, вони використовують у своїх фішинг-розсилках посиланням на слово “Corona”, а також розповсюджують шкідливе програмне забезпечення шляхом копіювання інформаційних панелей організацій, що надають актуальну інформацію про COVID-19.
У зв’язку з цим, кіберполіція радить:
– використовувати виключно ліцензійне програмне забезпечення;
– постійно оновлювати операційну систему;
– використовувати ліцензійні антивірусні програми з актуальними базами та постійно оновлювати їх;
– не завантажувати підозрілі файли із листів електронної пошти, якщо Ви не чекаєте цей лист;
– не переходити за сумнівними посиланнями;
– завантажувати файли лише з перевірених ресурсів.
Користуйтесь інформацією лише з офіційних джерел: МВС, КМУ, МОЗ.

Кіберполіція відкрила телефонну лінію 

Для оперативного надання допомоги та інформації Департамент кіберполіції Національної поліції України запровадив сервісну службу та ввів у дію телефонний номер – 0 800 50 51 70.
У зв'язку зі збільшенням випадків розповсюдження неправдивої інформації з приводу введення карантину, яка має на меті поширення паніки та дестабілізацію ситуації в країні, кіберполіція запустила телефонну інформаційну підтримку.
Метою створення сервісної служби є покращення комунікації з людьми та надання потрібної їм допомоги, у тому числі щодо протиправних дій, вчинених з використанням засобів електронно-обчислювальної техніки.
Сервісна служба Департаменту кіберполіції працює з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 18.00.
Якщо ви стали свідками протиправних дій або потребуєте допомоги, звертайтеся до Департаменту кіберполіції на електронну адресу callcenter@cyberpolice.gov.ua або за номером 0-800-50-51-70.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.3492 / 4.07MB / SQL:{query_count}