Пенсії: індексація відбудеться у травні

Коли чекати пенсіонерам виплати одноразової допомоги в сумі одна тисяча гривень, розмір пенсійної виплати яких менше п’яти тисяч гривень, залежить від парламенту

фото: Олег Огородник
У травні, згідно з урядовою постановою № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», відбудеться індексації пенсій. Перерахунок пенсій проводитимуть із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11. У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії менше 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Виплата перерахованих пенсій здійснюватимуть починаючи з травня місяця в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами Укрпошти, інформує Урядовий портал.
У свою чергу, пенсіонерам, які отримують пенсії на банківські картки, одноразову допомогу в розмірі однієї тисячі гривень буде зараховано автоматично, а тим, хто отримує пенсію через Укрпошту, гроші принесе листоноша. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна.
Як повідомила урядниця, Кабмін визначив порядок виплати одноразової допомоги в сумі одна тисяча гривень для пенсіонерів, розмір пенсійної виплати яких менше п’яти тисяч гривень, та громадян, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії.
«У разі, якщо парламентом в найближчі дні буде прийнято зміни до державного бюджету, нам потрібно буде п’ять днів для того, щоб розпочати виплати»,  – зазначила Марина Лазебна.
На Львівщині 7 квітня Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області розпочало виплату компенсації до пенсії за квітень пенсіонерам, яким понад 80 років.
«На виконання постанови Кабінету Міністрів України №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” з 1 квітня 2020 року пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, до пенсій встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 гривень. Компенсаційну виплату отримуватимуть пенсіонери, у яких пенсія не перевищує 9205 гривень. Водночас, після встановлення такої виплати пенсія не може бути більше зазначеного розміру. Крім того, для громадян старше 80 років, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, мінімальна пенсійна виплата не може бути меншою, ніж 2600 гривень», – повідомили в обласному управлінні Пенсійного фонду.
Головним управлінням Фонду проведено відповідні перерахунки для 88,6 тисяч пенсіонерів області, які досягли віку 80 років, виготовлено виплатні відомості, які передано банкам та відділенням АТ “Укрпошта”. Пенсіонери старше 80 років отримають додаткові кошти у визначену їм дату виплати разом з пенсією за квітень.
Відповідна щомісячна компенсаційна виплата буде встановлюватись й іншим пенсіонерам після досягнення ними віку 80 років. Пенсії надійдуть одержувачам на рахунки в уповноважених банках або будуть доставлені листоношами АТ “Укрпошта” додому.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6894 / 4.08MB / SQL:{query_count}