Більше двох не ходити

В уряді анонсували ще жорсткіший карантин для українців

фото: ОлегОгородник
Чи не на кожному своєму засіданні уряд вносить зміни до постанови щодо обмежувальних заходів під час загальнонаціонального карантину. От і після засідання Кабміну 1 квітня з’явилася інформація про те, що будуть посилені заходи боротьби з коронавірусом. Щоправда, відповідні зміни до урядової постанови ще доопрацьовувалися.
«Із метою унеможливлення поширення коронавірусної хвороби пропонується запровадити ефективну комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб віком старших 60 років, обмеження відвідування парків та зон відпочинку та інше», – зазначив на засіданні Кабміну  міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
В уряді зазначають, що зважаючи на щоденне зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, та враховуючи рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики,  потрібно запровадити більш жорсткі обмеження. Й «Урядовий портал» повідомляє, що серед внесених нових змін діятимуть заборони на:
– перебування в громадських місцях без одягнутої маски чи респіратора; 
– переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.
Також у повідомленні від 1 квітня зазначалося, що «деякі обмежувальні заходи вже введені в дію місцевою владою, а всі інші нововведення будуть опрацьовані з урахуванням пропозицій Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та профільних міністерств та відомств».

Ось так. В уряді дали чітко зрозуміти, що ще жорсткіші обмеження будуть, має з’явитися нова редакція відповідної постанови. От тільки станом на вечір 2 квітня нової редакції постанови ще не було оприлюднено.
Зазначимо, що багато українців у соцмережах вже розкритикували нові урядові ініціативи. Зрозуміло, що важкі часи потребують важких рішень, однак вони мають бути законними. А поки що наша влада, яка постійно наголошує на тому, що запроваджений режим надзвичайної ситуації, на відміну від режиму надзвичайного стану, не передбачає обмежень конституційних прав і свобод громадян, продовжує обмежувати ці права і свободи всупереч Конституції. І поки до кінця незрозуміло, до яких заходів ця влада може ще дійти.


На тлі інформаційної підготовки до ще жорсткіших правил карантину для громадян, уряд водночас зрозумів, що потрібно пом’якшувати обмеження для деякого бізнесу. «Урядовий портал» також повідомив про розширення переліку дозволеної під час карантину господарської діяльності. 
«Під час карантину дозволено продаж запчастин для транспортних засобів, зокрема для тракторів та іншої с/г техніки; продаж добового молодняка свійської птиці; функціонування всіх видів фінансових установ, зокрема ломбардів і кредитних спілок. Також уряд надав низку рекомендацій для бізнесу, які сприятимуть зменшенню черг і скупчень відвідувачів у магазинах та забезпечать виконання запроваджених протиепідемічних заходів, зокрема працювати аптекам цілодобово; допускати відвідувачів до торгових залів, у розрахунку не більше одного відвідувача на 10 квадратних метрів площі, з дотриманням 1,5-метрової відстані між особами тощо», – мовиться у повідомленні офіційного сайту уряду.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4223 / 4MB / SQL:{query_count}