Європа допомагає Україні

Євросоюз виділив нашій державі гроші на подолання пандемії COVID-19

Європейська комісія (ЄК) спрямувала понад 140 млн EUR на підтримку держав, що входять до програми «Східного партнерства» (шість пострадянських країн: Україна, Грузія, Молдова, Азербайджан, Білорусь і Вірменія«Львівська Пошта») для подолання пандемії COVID-19 та її наслідків. Ще 700 млн EUR обіцяють у коротко- і середньостроковій перспективі.
«Це дуже складні часи не лише для ЄС, але також і для наших країн-партнерів. Ми реагуємо як на нагальні потреби систем охорони здоров’я, так і на довготривалі потреби найбільш уразливих груп суспільства та малих і середніх підприємств», - заявив єврокомісар з питань сусідства Олівер Варгеї.
Відомо, що 30 млн EUR призначені для підтримки систем охорони здоров’я - вони підуть на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень, тестів на коронавірус, масок, окулярів, рукавичок і костюмів індивідуального захисту. Крім того, частина цієї суми піде на підготовку медичного та лабораторного персоналу. Ще 11,3 млн EUR спрямують на гранти неурядовим організаціям, передусім для допомоги школам проводити дистанційне навчання. Решта коштів призначені для підтримки економік країн «Східного партнерства», зокрема, малого і середнього бізнесу.
У наступному транші допомоги 200 млн EUR виділять на кредитну лінії EU4Business. Вона дозволить підприємствам малого і середнього бізнесу брати позики в місцевій валюті. У ЄК не повідомили, скільки конкретно коштів отримає кожна країна за кожною з програм.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1648 / 4.05MB / SQL:{query_count}