Що «слуги народу» знають про справедливість?

Нинішня керівниця ДБР Ірина Венедіктова виступає за скасування закону про амністію для учасників Революції Гідності. Раніше з такою вимогою виступив соратник Януковича Андрій Портнов

Шість років минуло від розстрілів активістів Революції Гідності. Правоохоронні органи за попередньої влади не спромоглися добитися обіцяного справедливого покарання для вбивць Героїв Небесної Сотні. Розслідування відбувалися повільно, а передані до суддів справи гальмувалися вже там. А нинішня українська влада стала на ще небезпечніший шлях.
Багато питань виникло, коли обвинувачуваних у розстрілах на Майдані колишніх «беркутівців» обміняли на полонених українців, утримуваних російсько-терористичними силами на Донбасі. Який взагалі стосунок могли мати «ексберкутівці» до цього процесу обміну полоненими? Двоє з цих колишніх «беркутівців», Олександр Маринченко і Сергій Тамтура, за словами їхнього адвоката, вже повернулися до Києва. Вони не визнають своєї провини і начебто хочуть далі брати участь у судових засіданнях. Зрозуміло, що такий «фінт» із їхнім обміном і поверненням використовуватиметься соратниками втікача Януковича для відбілювання «ексберкутівців» та для просування в інформпросторі їхніх брехливих заяв про «державний переворот» у 2014-ому, заяв про «озброєних злочинців» по відношенню до учасників Революції Гідності.

Антимайдан Портнова…

Одіозний заступник голови адміністрації Януковича Андрій Портнов, який повернувся в Україну акурат до інавгурації Зеленського, вже не один місяць обіцяє зробити з «героїв з «ексберкутівців» і переслідувати учасників Революції Гідності. Портнов – не єдина особина із команди колишніх «біло-голубих», яка останніми місяцями на повну просуває антимайданівські ідеї. Антимайданівські – це антиукраїнські. І Портнову не просто спокійно зараз живеться в Україні, важко не помітити те, що він може мати вплив на роботу Державного бюро розслідувань (ДБР). Ми вже неодноразово писали про те, що більшість справ, у яких фігурує п’ятий президент України Петро Порошенко, ДБР відкрило саме за заявами Портнова. І тепер ще одна показова річ: Портнов разом із ще однією одіозною «говорящою головою» реваншу і «руского міра» Оленою Лукаш (очолювала Міністерство юстиції за часів Януковича) вимагають скасування Закону «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 21 лютого 2014-го. Нагадаємо, що силовики і суди, які виконували накази режиму Януковича, переслідували учасників Революції Гідності за будь-якими надуманими причинами. Робилося все, щоб залякати активних українців. Саме тому згаданий закон і був потрібен. Закон був спрямований саме на те, щоб після втечі Януковича правоохоронці не змушені були продовжувати переслідування активістів лише за участь у протестах. Та Портнов зараз бідкається на те, що не була застосована амністія щодо правоохоронців часів Януковича і звинувачує майданівців у вбивствах силовиків. І в притаманному для себе підлому стилі Портнов через соцмережі закликав парламент скасувати амністію для учасників Революції Гідності саме до шостих роковин розстрілів на Майдані. Навіть підготував свій пакет документів для цього.

… і Венедіктової

Якою була реакція представників нинішньої влади? В опублікованому 20 лютого інтерв’ю інтернет-виданню «Лівий берег» тимчасово виконувачка обов’язків директорки ДБР Ірина Венедіктова заявила про те, що закон про амністію для учасників Революції Гідності потрібно скасувати.
 
 фото: dbr.gov.ua
«Існує протиріччя з цим законом і Кримінально-процесуальним кодексом… Було вбито 78 мітингувальників і 13 правоохоронців. З точки зору справедливості ми мусимо пам’ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав… Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон треба скасувати. Крім того, ми розробили законопроєкт про заочне засудження, який було скеровано всім головам фракцій та голові комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності Денису Монастирському. Дуже сподіваємось, що депутати його підтримають. Оскільки далі ми не можемо рухатися. Я розумію, що цю ініціативу не підтримає широке коло осіб, оскільки заочне засудження стосуватиметься всіх… Але без цього, повторюсь, рухатися далі неможливо», – сказала Венедіктова.
Питання заочного засудження, звичайно, важливе. Та Венедіктова розглядає його вкупі з начебто необхідністю скасування закону про амністію для учасників Революції Гідності. Чому цей закон їм заважає? Робить неможливим «справедливе і чесне розслідування»? Це байки!
«Коли пані Венедіктова каже, що законопроєкт про амністію заважає щось розслідувати, то це свідчення глибокої некомпетентності її радників, які їй розказують про процесуальне законодавство.
Тільки  Кримінальний процесуальний кодекс визначає, як відбувається розслідування в Україні, і ніякі інші закони. Якщо такі закони ухвалюють – вони нікчемні, тобто такі, які не застосовуються, у цьому випадку слідчими, прокурорами та суддями. Власне, цієї позиції слід притримуватися ДБР. А не показувати пальцями на закони і розписуватися у власному небажанні брати відповідальність і розслідувати. Управлінню спецрозслідувань в ГПУ цей закон ніколи не заважав, Олексія Донського навіть за вірність цій правій позиції було незаконно покарано, але слідство вивчало дії усіх учасників тих подій. І навіть цими матеріалами Управління щодо майданівців зараз розмахує Лукаш, «забуваючи» про всю картину. Треба вивчати законодавство і радитися з фахівцями, якщо уже так сталося, а не вигадувати причини своєї бездіяльності. Що ж стосується того, що зараз законодавчо потребує слідство – це реальна процедура заочного засудження, яка працює. Оце й дійсно велика потреба, а не нікчемна «амністія», – пише на своїй сторінці у Facebook екснардеп Ігор Луценко.
Зрозуміло, що Портнов веде цілеспрямовану інформаційну кампанію з дискредитації Революції Гідності. І нинішня влада у цьому допомагає. А як інакше прокоментувати збіг позицій Портнова і Венедіктової? Портнов раніше вже розповідав, що він вважатиме «справедливістю»: або амністія також і для «ексберкутівців», або розслідування та арешти для учасників Революції Гідності, які начебто вбивали силовиків. Ось такий він, реванш Антимайдану.
«Про Антимайдан у день Героїв Небесної Сотні.
1. Заява виконувачки обов’язків директорки Державного бюро розслідувань Венедіктової про те, що амністія майданівців заважає справедливому розслідуванню і тому ДБР ініціювало зміни у законодавство красномовно свідчить, що цю владу обирали антимайданівці і обрали кращих своїх представників.
2. Ні Зеленський, ні його найближче оточення не мають жодного стосунку до Майдану і Революції Гідності.
3. Тому не дивно, що Венедіктова зробила таку заяву, там нема сенсу шукати гідність.
4. Антимайдан не означає, що він тільки проти Майдану, бо антимайданівці проти України, про це говорять за них їхні справи після отримання влади.
5. А стосовно Венедіктової та її заяви, то людина, яка і дня не працювала в органах розслідування, коли таке говорить, просто демонструє своє персональне відношення до Революції Гідності.
6. На жаль, у цей день пам’яті ми стали свідками демонстративної і нахабної аморальності чинної влади.
7. Але, хочу їм сказати, що на все і за все прийдеться відповісти, і це станеться набагато швидше, аніж чинна влада може подумати», – так на своїй сторінці у Facebook прокоментував заяву Венедіктової політолог, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.
І потрібно розуміти, що «переписування» нашої ще зовсім свіжої історії, чим зараз займаються Портнов і Ко, поза сумнівом веде до Кремля.
«Концепція вікна дискурсу передбачає, що, пройшовши певні стадії прийняття суспільством, неможливе стає чинною нормою: кати – жертвами, герої – вбивцями, перемога – зрадою. Рухати межі спектра прийнятних для обговорення ідей всередині України взявся колишній перший заступник адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов і люди, яких він називає своєю «командою». Серед них ексміністерка юстиції часів диктату «регіонів» Олена Лукаш та проросійський блогер Анатолій Шарій. Штучно створені «командою Портнова» інфоприводи можуть свідчити про спроби створення негативного міфу навколо Майдану. Проросійський сегмент української медійної спільноти до шостої річниці розстрілів у центрі Києва активно поширює дезінформацію, спрямовану на підтримку кремлівських наративів. Вони натомість покликані створити передумови для зняття відповідальності з режиму Януковича за насильство проти протестувальників, а з Росії – за війну й окупацію через дискредитацію протестувальників і заклики до репресій проти них», – пише журналістка інформагенства Guildhall Галина Попцова у статті для інтернет-видання «Детектор медіа».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7376 / 4.15MB / SQL:{query_count}