Влада обіцяє дороги

Президент і прем’єр оголосили про початок реалізації проєкту «Велике будівництво» з 1 березня

На цей рік заплановано оновити чотири тисячі кілометрів доріг державного значення, на що передбачено аж 85 мільярдів гривень. Про це заявив президент Володимир Зеленський 11 лютого під час стратегічної зустрічі «Зшити Україну: безпека, будівництво, фінансування» у Державному агентстві автомобільних доріг України».
«Це, по-перше, тридцять один мільярд гривень з Державного дорожнього фонду. По-друге, залучення у банках понад дев’ятнадцяти мільярдів під державні гарантії. Минулого тижня мною підписано зміни до Бюджетного кодексу та Державного бюджету на 2020 рік, які дозволять Укравтодору все це зробити. Ми ставимо за мету цього року побудувати 2,5 тисячі кілометрів доріг місцевого значення. Для досягнення цієї мети є виділені рекордні 22,2 мільярда гривень. Це на сімдесят відсотків більше ніж було витрачено у 2019 році», – зазначив Володимир Зеленський. Також він розповів, що на будівництво державних доріг передбачена частина коштів, які НАК «Нафтогаз України» отримала від «Газпрому» за результатами Стокгольмського арбітражу.
Президент наголосив, що будівництво доріг є пріоритетом для української влади, тому 1 березня розпочинається реалізація проєкту «Велике будівництво». За словами Зеленського, про ямковий ремонт потрібно забути, а будівництво та капітальний ремонт доріг у загальному обсязі робіт мають становити не менше 80%. 
Про амбітні плани розповідає і прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Ще 7 лютого під час селекторної наради з керівниками ОДА він заявляв про те, що у кожної області має бути узгоджений з Міністерством розвитку громад та територій перелік об’єктів, які область планує побудувати або відремонтувати протягом року. До 14 лютого всі області мали узгодити перелік об’єктів на будівництво з Мінрегіоном. 11 лютого Гончарук на зустрічі у Державному агентстві автомобільних доріг заявив, що вже розроблено велику мапу, на яку нанесено понад 111 тисяч різноманітних об’єктів, і важливо, що дороги вестимуть до соціально значущих об’єктів, зокрема до опорних шкіл, до лікарень інтенсивного лікування, поєднувати пріоритетні об’єкти розвитку.
«Тепер вся відповідальність за вчасний старт будівництва на головах ОДА. Наприклад, у нас досі є три області, які не погодили жодних планів з Укравтодором по переліку доріг на будівництво та ремонт у 2020 році. Це Закарпатська, Львівська, Сумська області. «Велике будівництво» – це не про асфальт чи бетон. Це про нову якість життя українців! Часу на «розкачку» немає – маємо працювати швидко, якісно та скоординовано. Через п’ять років ми маємо привести до хорошого стану значну частину основних доріг загальнонаціонального значення. Як це робити, ми вже знаємо, фінансування є, підтримка на центральному рівні є. Тому, якщо хтось із своїми завданнями не впорається, то будемо ухвалювати кадрові рішення», – заявив глава уряду.
Що ж, плани озвучені. Тепер потрібно буде спостерігати за їхнім виконанням. Урядовці з попереднього складу Кабміну також багато говорили про ремонт доріг, хизувалися своїми досягненнями, а зараз сперечаються з нинішньою владою щодо того, скільки кілометрів доріг насправді було відремонтовано.
Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявляв і продовжує заявляти про те, що у 2018-ому та 2019-ому оновлювали приблизно по 4 тисячі кілометрів доріг. А от за даними Укравтодору в 2019 році в Україні було збудовано та відремонтовано лише 1980 км доріг, а в 2018-ому – 2539 км.
«Нинішньому уряду потрібно було створити видимість, що за попередньої влади обсяги робіт були нижче. Адже вони не можуть сказати, що при більшому фінансуванні буде зроблено таку ж кількість доріг, як і «злочинною владою» минулого або позаминулого року. Тому використовується дуже проста технологія: показати, що раніше було зроблено менше доріг», – заявив Омелян в коментарі «Новое время. Бизнес».
Щодо озвучених нинішньої влади планів, то, звичайно, такі обіцянки можна пов’язати із наближенням місцевих виборів восени цього року. Низка експертів також зазначає, що виконання обіцянок залежатиме від того, як наповнюватиметься держбюджет. Що ж, буде слідкувати за «Великим будівництвом», навіть якщо і «під вибори», але ремонт наших доріг точно потрібен…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.4742 / 4.09MB / SQL:{query_count}