Лікарняний можна буде закрити онлайн

Такою новацією уряд хоче уникнути підробки листків непрацездатності

У Кабінеті міністрів України працюють над переведенням лікарняних в електронну форму. Це має дати українцям можливість не йти до лікарні, аби закрити лікарняний, а зробити це онлайн. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.
“Повністю перевести лікарняні в електронну форму на цьому етапі не вдасться. Але ми зможемо зробити електронний облік цих лікарняних і позбудемося такого явища, як підробка”, – зазначено в повідомленні.
З його слів, щороку і роботодавці, і держава витрачають великі кошти на виплати за підробленими лікарняними, водночас після запровадження реєстру лікарняних підробити їх буде складніше, а процес отримання лікарняного стане прозорішим, інформує “Економічна правда”.
Закрити лікарняний можна буде віддалено: до лікаря для цього йти не доведеться, можна буде зателефонувати йому і сказати, що ви вже одужали. Разом із цим в уряді планують скасувати медичні довідки, зокрема ті, які вимагають при наймі на роботу або, наприклад, для відвідин басейнів.
У Мінсоцполітики розробили проєкт постанови “Про затвердження Порядку організації ведення електронного реєстру листків непрацездатності”, за яким в Україні запровадять електронний облік лікарняних. Її ще навесні погодив уряд.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6594 / 4.07MB / SQL:{query_count}