“Ігри Нескорених”: обрано 20-ку у збірну України

Четверо бійців з Львівщини представлятимуть нашу країну на Invictus Games – 2020 у Гаазі

Учора, 17 жовтня, Україна дізналася склад національної збірної, яка представлятиме Україну на Invictus Games – 2020 у Нідерландах. У Києві відбіркова комісія оголосила імена 20 військовослужбовців та ветеранів, які у травні 2020 року представлятимуть нашу державу в Гаазі. Цього року українську команду обирала спеціально створена комісія під головуванням Оксани Коляди, міністерки у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, до складу якої увійшли представники Мінвету, ветеранських організацій, добровольчих формувань та громадянського суспільства.
Зокрема, зі Львова до Гааги поїдуть бійці Нацгвардії Дмитро Афанасьєв (стрільба з лука та пауерліфтинг) та Ігор Галушка (веслування на тренажерах та плавання), а також військові ЗСУ Сергій Калитюк (стрільба з лука та велоспорт) та Віктор Легкодух (веслування на тренажерах та велоспорт).
 
 Сергій Калитюк

Відбір відбувався відповідно до нових критеріїв, переданих Україні міжнародною Фундацією Ігор Нескорених, за підсумками кількох етапів відбору (спортивні тестування, Національні «Ігри Нескорених»), анкетування, розгляду поданих учасником документів, а також особистих інтерв’ю з психологом. Рішення щодо кожного учасника збірної України ухвалювали виключно за умови одностайного схвалення всіма членами відбіркової комісії.
 
 Дмитро Афанасьєв

Як писала «Львівська Пошта», у вересні у столиці на Національних змаганнях зібралися 218 ветеранів та військовослужбовців. Це найбільші змагання в історії української команди «Ігор Нескорених». Впродовж дня учасники випробовували свої сили у шістьох спортивних дисциплінах (легка атлетика, плавання, веслування на тренажері, пауерліфтинг, стрільба з лука, велоспорт) одразу на трьох спортивних локаціях. Львівщина приїхала до столиці з потужною і сильною командою – 43 учасники. І виступила добре!
Збірна 2020 року – вже третя з моменту першого виступу України на «Іграх Нескорених» – 2017 у Торонто. Цього року склад збірної збільшили з 15 до 20 чоловік та обирали за новими критеріями, переданими українському організаційному комітету міжнародною Фундацією Ігор Нескорених.
 
  Ігор Галушка 

Україна долучилась до «Ігор Нескорених» у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто (Канада). У 2018 році – в австралійському Сіднеї, а вже у травні наступного року візьме участь у своїх третіх «Іграх Нескорених» – 2020 у Гаазі. У травні на Міжнародні Invictus Games – 2020 до Гааги (Нідерланди) поїдуть 20 українців. «Ігри Нескорених» у 2014-ому ініціював британський принц Гаррі.
Мета проєкту «Ігри Нескорених» в Україні – створювати нові можливості для поранених і травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції.
Як зазначають організатори «Ігор Нескорених», провідну роль в оновлених критеріях відіграє потенційний вплив Ігор на реабілітацію учасників та їхня мотивація, однак також враховується
 
 Віктор  Легкодух 

ставлення до спорту, спортивні результати та вміння бути командним гравцем.
«Відповідальний та разом з тим надзвичайно приємний обов’язок та честь оголосити 20 членів Національної збірної «Ігри Нескорених». Найскладнішим завданням було обрати цю двадцятку. Адже коли спілкуєшся з ними, живеш їхнім життям, дуже складно вибрати когось з-поміж них.
Тому прошу не здаватися тих, хто цього разу не увійшов до складу національної збірної, адже в нас заплановані заходи й для них, зокрема для тих, хто показав дуже високі спортивні результати на відбірковому етапі і готовий розвивати свої здібності далі, – зазначає міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, голова відбіркової комісії Оксана Коляда. – Цінності, процес повернення до активного життя наших захисників, наших ветеранів, їхню спортивну підготовку взяли на себе спортсмени світового рівня за що я їм надзвичайно вдячна, зокрема Сергій Конюшок та Василь Вірастюк та їхній команді тренерів. І, звісно, дякую всім, хто випробував свої сили у відбіркових змаганнях та вітаю тих, хто буде представляти нашу країну на міжнародних іграх Invictus Games».

«Невдовзі в розділі Національна збірна (https://invictusgames.in.ua/team-2020) з’явиться більш докладна інформація про збірну, а поки що ми вітаємо команду з обранням та бажаємо успішного старту підготовки. Разом із тим дякуємо всім військовослужбовцям та ветеранам, які долучилися до цьогорічного відбору та закликаємо не залишати тренувань, адже рух «Ігор Нескорених» в Україні постійно зростає, а разом з ним зростатиме кількість спортивних заходів для учасників бойових дій», – зазначили організатори Національних змагань «Ігор Нескорених».

Склад збірної України на Іграх Нескорених у 2020 році у Гаазі:

Афанасьєв Дмитро – м. Львів, Національна гвардія України.
Бадарак Андрій – м. Клевань (Рівненська область), Збройні Сили України (ветеран).
Безкаравайний Ігор – м. Київ, Збройні сили України (ветеран).
Бобчинець Олексій – м. Одеса, Збройні сили України.
Галушка Ігор – м. Львів, Національна гвардія України (ветеран).
Герецун Іван – с. Іспас (Чернівецька область), Збройні сили України (ветеран).
Єрмохін Максим – м. Старокостянтинів (Хмельницька область), Збройні сили України.
Калитюк Сергій – м. Львів, Збройні сили України (ветеран).
Ковальський Павло – м. Луцьк (Волинська область), Збройні сили України (ветеран).
Легкодух Віктор – Львів, Збройні сили України (ветеран).
Лепеха Іван – м. Рівне, Збройні сили України (ветеран).
Лукашук Артем – м. Черкаси, Збройні сили України (ветеран).
Мусяк Володимир – м. Теплодар (Одеська область), Українська добровольча армія (ветеран).
Наумов Сергій – м. Харків, Національна гвардія України (ветеран).
Паєвська Юлія – м. Київ, Збройні сили України.
Прядка Сергій – м. Черкаси, Збройні сили України (ветеран).
Росул Рустам – м. Мукачево (Закарпатська область), Державна прикордонна служба України (ветеран).
Рудий Іван – м. Київ, Збройні сили України (ветеран).
Сітдіков Родіон – м. Київ, Національна гвардія України (ветеран).
Стуженко Василь – м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область), Збройні сили України (ветеран).
Вітаємо учасників Національної збірної «Ігри Нескорених» і зичимо перемог у Гаазі! Незалежно від результатів кожен із бійців, які взяли участь у національних змаганнях, вже є переможцем над собою та своїми травмами. Дякуємо вам за мужність та незламний дух!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.5747 / 4.14MB / SQL:{query_count}