Зимовий час: коли переходимо

Стрілки годинників потрібно буде перевести на годину назад

Україна переходить на зимовий час у останню неділю жовтня. Тож перевести годинники на одну годину назад потрібно у ніч проти 27 жовтня о 04.00. Більшість сучасних ґаджетів (телефони, ноутбуки тощо) змінюють час на зимовий автоматично, втім, деякі потрібно налаштувати вручну.
Перехід на зимовий/літній час уперше запровадили у Великобританії понад 110 років тому. В Україні це почали робити на початку 1980-х років. Вважається, що зміна часу на зимовий/літній допомагає економити енергоресурси. Водночас варто пам’ятати, що організм людини може не одразу звикнути до нового режиму, тож варто не перевтомлюватись, деякий час обходитись без великих фізичних навантажень та правильно харчуватись.
Переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 1996 року про порядок обчислення часу на території країни. 20 вересня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою скасовано щорічне переведення годинників на зимовий/літній час. Однак у жовтні того ж року таке рішення назвали поспішним та повернули переведення стрілок. А торік про такі наміри ішлося через ініціативу Євросоюзу про скасування переходу на зимовий/літній час.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.3472 / 4.05MB / SQL:{query_count}