Підтримаймо нескорених і сильних духом!

14 вересня у Києві – фінальна частина відбору збірної України на Invictus Games – 2020 у травні в Гаазі. Львівщина їде з потужним представництвом бійців

Вони на східних кордонах мужньо і самовіддано тримали для нас небо. Рідні підтримували їх, коли вони приходили до тями після поранення. Друзі –  коли вони поверталися до звичного життя. Тренери підтримували їх у підготовці до «Ігор Нескорених». Вони – українські бійці – наполегливо тренувалися і дочекалися: цієї суботи, 14 вересня, у Києві на стадіоні «Піонер» відбудуться Національні змагання «Ігри Нескорених – 2019», за підсумками яких оберуть збірну України. Це фінальна частина відбору збірної на Міжнародні Invictus Games 2020 у травні в Гаазі (Нідерланди).
Бійці чекають на підтримку українців! Жителі Львова та області, купуйте квитки на потяг чи їдьте власним транспортом, аби підтримати представників Львівщини на фінальній частині відбору збірної України на Invictus Games 2020! Тим паче Львівщина їде з потужним і сильним представництвом – 43 учасники.
Цієї суботи участь в Національних змаганнях візьмуть понад 200 учасників – українських ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, захворіли або були травмовані, виконуючи свої службові обов’язки в зоні бойових дій. 138 із них беруть участь уперше. Лідерами за кількістю анкет від кандидатів у збірну стали Київська, Львівська та Дніпропетровська області. Найбільша кількість учасників – ветерани та діючі військовослужбовці ЗСУ (164), НГУ (29) та НПУ (20).
Учасники Ігор змагатимуться в шести видах спорту – велоспорті на шосе, веслуванні на тренажерах, легкій атлетиці (біг, біг на візках, штовхання ядра, стрибки в довжину), плаванні, паверліфтингу та стрільбі з лука. Вид спорту для змагань вони обирали під час спортивних тестувань. Нагадаємо, що 13 липня такі відбулися у Львові, 20 липня – в Одесі, 27 липня – у Києві.
Зокрема, спортивне тестування у Львові відбулося на території навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України (вул. Клепарівська, 39А).
Як уже писала “Львівська Пошта”, в нашому місті 56 бійців із різних областей України проходили спортивні тестування учасників відбору до Національної збірної на “Ігри нескорених – 2020”.
“Учасники “Ігор нескорених” є реальним прикладом сили, незламності та готовності йти вперед і перемагати. Перемагати все: стереотипи, ментальність, байдужість, зневіру, апатію і втому!” – наголосила тодішній міністр у справах ветеранів (а зараз парламентар) Ірина Фріз. – Ви всі вже є переможцями! Адже ви тут, ви нескорені та непереможені ані війною, ані травмами та життєвими обставинами. Сподіваюся, що й після повернення зі змагань “Ігор нескорених” ви й далі займатиметесь спортом, як це зробили учасники тогорічних заходів. Дякую кожному, хто завітав сьогодні, і певна, що ви станете мотивацією для інших бійців, які побачать вас та долучаться до спортивної реабілітації”.
“Ігри Нескорених” – про життя і можливості після важких поранень, про самореалізацію, про віру в себе, про фізичну та психологічну реабілітацію, про неймовірну силу духу! Цей проєкт має велике майбутнє, – сказала у інтерв’ю “Львівській Пошті” тодішній віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (а зараз парламентар) Іванна Климпуш-Цинцадзе. – В Україні почали робити національні відбори. В нашої команди буде достатньо часу, аби підготуватися до “Ігор нескорених – 2020”, які відбудуться в Нідерландах.
Після завершення Національних “Ігор Нескорених” розпочне роботу спеціально обрана комісія, яка визначить остаточний склад збірної України з 20 учасників, які розпочнуть підготовку до Ігор-2020 в Гаазі.
Під час “Ігор Нескорених – 2020” учасники змагатимуться в стрільбі з лука, легкій атлетиці, веслуванні на тренажерах, екстремальному керуванні від Jaguar Land Rover, паверліфтингу, велоспорті на шосе, волейболі сидячи, плаванні та регбі у візках.
Як уже писала “Львівська Пошта”, Україна долучилась до “Ігор Нескорених” у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто (Канада). У 2018 році – в австралійському Сіднеї, а вже у травні наступного року візьме участь у своїх третіх “Іграх Нескорених – 2020” в Гаазі.
Цього року до збірної потрапить на п’ять осіб більше, аніж торік, адже квота збільшилася з 15 до 20 учасників.
Відбір та підготовку збірної України 2020 року здійснює Міністерство ветеранів України спільно з БФ “Повернись живим” та Центром стратегічних комунікацій “СтратКом Україна” за підтримки міжурядової робочої групи.
Мета проєкту “Ігри Нескорених” в Україні – створювати нові можливості для поранених і травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення, психологічної реабілітації та соціальної інтеграції. Команда проєкту сприяє розвитку і популяризації спорту як дієвої реабілітації серед поранених бійців, а також спонукає суспільство і державу створювати для цього необхідні умови.
Участь в Національному відборі до збірної України брали ветерани та діючі військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій на сході.
За час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.
Як акцентують організатори “Ігор Нескорених”, незважаючи на спортивну складову, національні змагання – це насамперед соціальний захід для українських поранених бійців, їхніх сімей та друзів, можливість провести час у колі побратимів та однодумців. Це також свято сили духу та взаємної підтримки.
Зокрема, очільниця Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда закликала українців підтримати учасників Національних змагань “Ігри Нескорених – 2019”, адже хлопцям потрібна підтримка. “Беріть родину, приходьте і підтримайте тих, що силою свого духу показують приклад іншим, тих, що змогли захистити Україну!” – наголосила вона.
Більшість подій Ігор пройдуть на стадіоні “Піонер” (вул. Туполєва, 22-д). Саме тут відбудуться церемонії відкриття та закриття, а також змагання з чотирьох видів спорту. Змагання з плавання відбудуться на території басейну ЦСК ЗС України, а для велоперегонів перекриють частину вулиці Туполєва, на якій розташований стадіон.
Отже, в суботу для гостей події на стадіоні діятиме кілька спортивно-розважальних майданчиків та фудкорт, а для малечі передбачена спеціально обладнана дитяча зона з підготовленими нянями та аніматорами. Програма розваг спланована таким чином, щоб і учасникам, і гостям змагань комфортно було перебувати на Іграх увесь день.

Сайт Національних змагань “Ігри Нескорених” подає такий розклад:

– Церемонія відкриття – 09.00, стадіон “Піонер”, вул. Туполєва, 22-д. 
– Спортивна частина – 10.00 –16.00 на трьох локаціях.
Стадіон “Піонер”: легка атлетика (біг, стрибки в довжину, штовхання ядра, біг на візках), стрільба з лука, паверліфтинг, веслування на тренажерах.
Басейн ЦСК ЗСУ: плавання.
Відрізок вул. Туполєва, 3-12 (біля виїзду зі стадіону “Піонер”): велоспорт на шосе (заїзди на спортивних та лежачих велосипедах).
– Церемонія нагородження учасників – 18.00, стадіон “Піонер”, вул. Туполєва, 22-д. 

Програма для членів родин та друзів ветеранів (стадіон “Піонер”, вул. Туполєва, 22-д)

10.00 – 14.00 – Робота собак-терапевтів “Друг героя”, тренованих допомагати учасникам бойових дій боротися із посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) та іншими непомітними та помітними травмами, які були завдані внаслідок військових операцій.
10.00 – 17.00 – Робота дитячого майданчика для дітей учасників змагань та відвідувачів.
11.30 – 12.30 – Дог-шоу від “Німбус” для дітей та відвідувачів.
13.30 – 15.00 – Спортивні майстер-класи та конкурси від Інтератлетики.
15.00 – 16.00 – Відкритий майданчик для волейболу сидячи.
16.00 – 17.00 – Дружній матч із волейболу сидячи між українськими ветеранами та канадськими військовими операції UNIFIER.
17.00 – 18.00 – Гутірка з українськими ветеранами та канадськими військовими операції UNIFIER.
19.30 – 21.00 – Дружня вечірка на честь завершення змагань.

Дякуємо бійцям за їхній героїзм і мужність на сході держави! Успіхів їм, бо вони достойні представляти Україну в Нідерландах!“Ігри Нескорених” (Invictus Games) проводять із 2014 року за ініціативи британського принца Гаррі. 
Перші пройшли в побудованому за два роки до цього лондонському Олімпійському парку. Це міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.
Другі ігри відбулися вже в 2016 році у Флориді в спортивному центрі діснеївського комплексу. 
Треті – в 2017 році у Торонто. Згодом був Сідней. 
Змагання 2017 року в Торонто стали першими для українських учасників. У Канаді наша команда здобула 14 медалей: 8 золотих, 3 срібні та 3 бронзові. В загальному командному заліку Україну змогла обійти тільки Канада.
“Ігри Нескорених” – це важливий етап реабілітації військовослужбовців – учасників АТО. Також ці Ігри покликані змінити ставлення в суспільстві до людей з інвалідністю.

Дмитро Сидорук, боєць 24-ої механізованої бригади ім. Короля Данила, учасник “Ігор Нескорених – 2017” у Торонто, координатор у Львівській області Національних змагань “Ігри Нескорених – 2019”:
– Свого часу я також був учасником Міжнародних Invictus Games у Канаді в 2017-ому. Зараз координую всі питання, пов’язані з учасниками із Львівщини, зокрема організаційні. Важливо, що всі учасники тренувалися з професійними інструкторами, а перед цим пройшли фахові консультації з лікарями. Комусь можна займатися одним видом спорту, комусь іншим. До кожного є індивідуальний підхід, адже у хлопців були ті чи ті травми. Загалом до столиці на Національні змагання “Ігри Нескорених – 2019” з Львівської області їдуть 43 учасники. Це велика делегація. Серед них хлопці зі Львова, Стрия, Дрогобича, Бродів. Ці бійці служили на сході у різних підрозділах. Щодо організаційних питань, то хлопці їдуть до столиці не одним потягом, а різними. Комусь зручніше їхати лежачи, комусь сидячи. Це з досвіду попередніх років. Гроші на квитки і фінансування відрядження – питання Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Зокрема, гроші за квитки на потяг хлопцям повертатимуть у повному обсязі після повернення зі змагань. Трансфер, проживання і харчування забезпечує приймаюча сторона у столиці. Участь в “Іграх Нескорених” – це потужна реабілітація хлопців (як фізична, так і психологічна). Ветерани обрали собі види спорту, а згодом наполегливо тренувалися за наставництва професійних тренерів. На Національні змагання в столиці оберуть кращих з кращих. Згодом, у 2020-ому, хлопці поїдуть на змагання Invictus Games до Гааги. Хлопці, спортивна реабілітація – це дуже потужно! Обирайте спорт, радьтеся з лікарями і тренуйтеся, адже спорт – це рух!
Роман Хім’як, начальник Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації:
– Усі хлопці, які беруть участь в “Іграх Нескорених”, сильні духом і волею! Вони молодці, і за це їм великий респект! Тішить, що Львівщина має потужне представництво на Національних змаганнях “Ігри Нескорених – 2019” у Києві. Дякую тренерам, які долучилися до підготовки наших учасників! У середу, 11 вересня, я матиму зустріч з учасниками із Львівщини, які їдуть до столиці на змагання. Згодом, після приїзду хлопців з Києва, плануємо організувати зустріч учасників Національних змагань “Ігри Нескорених – 2019” із головою Львівської ОДА Маркіяном Мальським. Поспілкуємося. Певен, що змагання “Ігри Нескорених” – це хороша реабілітація для хлопців, добрий комунікаційний майданчик. Вони знайомляться між собою, стають друзями. Адже для бійців украй важливе спілкування. Також важливо, що багато хто з них надалі після змагань залишаються в спорті, тренуються. Це хороша фізична реабілітація для людей, які пройшли війну, які мали травми. Тож раджу бійцям, які ще не в спорті: беріть приклад із учасників “Ігор Нескорених”, обирайте вид спорту, тренуйтеся.
Сергій Шимчак, боєць, учасник Національних змагань “Ігри Нескорених – 2019”, виборов “золото” в командних змаганнях зі стрільби з лука на “Іграх Нескорених” у Сіднеї в 2018 році:
– Дуже добре, що в Україні є Національні змагання “Ігри Нескорених” і українці є учасниками Міжнародних Invictus Games! Уже втретє українці представлятимуть свою державу на Invictus Games. Спорт – це хороша реабілітація, як психологічна, так і фізична, для бійців. Важливо популяризувати спорт як один із видів реабілітації для хлопців, які повернулися зі сходу. Адже, займаючись спортом, хлопці самі переступають через свої хвороби і показують іншим свою силу духу і волі. Тішуся, що понад 40 хлопців їдуть представляти Львівщину на Національні змагання “Ігри Нескорених” у Києві 14 вересня. Це добра цифра! Особливо потужно з нашої області у столиці буде представлена стрільба з лука. Усім бійцям, які ще не в спорті, але мають такі наміри, моя головна порада: пам’ятайте, що під лежачий камінь вода не тече! Хлопці, знаходьте себе! Обирайте той вид спорту, який вам цікавий, який вам до душі, і вперед! Якби мені хтось колись сказав, що я професійно буду займатися стрільбою з лука, я не повірив би. І ось займаюся. Зокрема, пишаюся і тішуся, що став членом Паралімпійської національної збірної України. Представляв Україну на чемпіонаті світу зі стрільби з лука, на етапах Кубку Європи.
Павло Лучків, боєць 24¬-ої механізованої бригади ім. Короля Данила, учасник Національних змагань “Ігри Нескорених – 2019”:
– Певен, що спорт для бійців – це хороший трамплін для відновлення як фізичного, так і психологічного. Переконався на собі і всім бійцям раджу займатися спортом! Їду цього тижня в складі делегації з Львівщини на Національні змагання “Ігри Нескорених” до Києва. Позаду тренування, а попереду бажання гідно представити Львівщину. Свого часу обрав стрільбу з лука. Мені це дуже подобається! Відтак у липні 2019-го у Львові вперше був учасником спортивних тестувань відбору до Національної збірної на “Ігри Нескорених”, тепер – змагання у столиці. Тішуся, що за час тренувань познайомився з дуже хорошими людьми. Ми здружилися. Переконаний, що і тренування, і участь в Національному відборі “Ігор Нескорених” є хорошим комунікаційним майданчиком. І фізична, і психологічна реабілітація, і спілкування дуже важливі для людей, які пройшли війну. Вболівав і уважно спостерігав за нашими хлопцями, коли відбувалися Invictus Games у Сіднеї. Це дало мені натхнення займатися спортом. І тоді я собі постановив: хочу зайнятися стрільбою з лука. Було бажання – його й реалізував. Ось так і займаюся. Тепер їду на Національні змагання “Ігри Нескорених”, які відбудуться в Києві 14 вересня. Дякую батькам і друзям за моральну підтримку! Дякую за підтримку і допомогу тренерам! Це відповідально і водночас престижно представляти Львівщину в столиці. Хлопці, починайте рухатися з малого! Головне бажання. Є мета – йдіть крок за кроком до неї! Дуже важливим для бійців є оздоровлення тіла. Спорт – це рух, а рух – це життя! Тож займайтеся спортом! Організм за допомоги спорту відновлюється. Дуже важливою є сила волі. Радий, що активно зайнявся спортом. Мені подобається стрільба з лука, також я скинув вагу, почав краще почуватися. Спорт – дуже добра реабілітація для бійців, у чому переконався особисто. Обов’язково варто популяризувати такі спортивні змагання серед ветеранів.
Роман Панченко, боєць, у Торонто в 2017-ому на “Іграх Нескорених” здобув золоту медаль зі стрільби з лука:
– Планую в суботу їхати до столиці на Національні змагання “Ігри Нескорених”. Цього разу не як учасник, а щоб підтримати побратимів. Зокрема, їду вболівати за свого товариша Сергія Калитюка.Оцінюю позитивно те, що Україна є учасницею Invictus Games і що в нашій державі відбуваються Національні змагання “Ігри Нескорених”. Поранених хлопців, які пройшли війну, дуже багато в Україні. Тому реабілітація бійців украй важлива й актуальна. Спорт – це добра фізична та психологічна реабілітація хлопців. Участь в “Іграх Нескорених” – це і хороший комунікаційний майданчик для побратимів! Хлопці, не сидіть вдома, не замикайтеся в собі, виходьте з дому і займайтеся спортом! Головне ваше бажання!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.0592 / 4.28MB / SQL:{query_count}