Півтора мільйона українців на заробітках у Польщі

Кількість українських заробітчан у сусідній країні зросла вп’ятеро

Кількість трудових мігрантів з України до Польщі з 2014 року зросла вп’ятеро – із понад 300 тисяч до майже півтора мільйона, повідомила керівник консульського відділу Посольства України в Польщі Світлана Криса.
“З початку 2014 року спостерігається різке збільшення кількості громадян України, які перебувають у Польщі. Якщо до 2014 року їхня кількість оцінювалася в майже 320 тисяч, то зараз, за неофіційними даними, це півтора мільйона осіб”, – повідомила вона.
За офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, на сьогодні громадянам України видано 196 тисяч дозволів на проживання, інформує “Економічна правда”. Збільшення кількості українців у Польщі підтверджується й різким зростанням кількості консульських дій, здійснених консульським відділом у Варшаві.
Зокрема, в 2014 році консулами у Варшаві були здійснені майже 3,5 тисячі консульських дій, а в 2018 році – майже 18 тисяч.
Консул зазначила, що українці в Польщі виконують переважно просту фізичну роботу, а саме: працюють на будівництві та ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на заводах і фабриках.
Зараз, напевно, немає такої галузі в Польщі, де не працювали б українці”, – зауважила Світлана Криса. З її слів, у Польщі також є невеликий відсоток громадян України, які працюють у сфері IT-технологій, у вишах та в сфері медобслуговування.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1529 / 4.06MB / SQL:{query_count}