До 15 липня ще можна змінити місце голосування

Дочасні вибори: роз’яснення щодо видачі виборцям виборчих бюлетенів

Задля однакового застосування положень Закону України “Про вибори народних депутатів України” щодо видачі виборцям виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчих округах на підставі паспорта громадянина України Центральна виборча комісія розробила спеціальне Роз’яснення. Про це повідомила начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. “Як мовиться у Роз’ясненні, паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або у вигляді картки) є підставою для отримання виборчого бюлетеня і може бути використаний на звичайних та спеціальних виборчих дільницях. А підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці”, – зазначила посадовець.
Також Зоряна Павлів звертає увагу на важливу деталь: розбіжності у виборчій адресі виборця в списку виборців та паспорті громадянина України у вигляді паспортної книжечки щодо назви населеного пункту, вулиці (проспекту, бульвару, площі, провулка, кварталу тощо) або номера будинку в разі, якщо такі розбіжності стосуються того самого населеного пункту, вулиці чи будинку та пов’язані з перейменуванням населеного пункту, вулиці, зміною нумерації будинку, або відсутність відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не є підставою для відмови у видачі виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному та (або) в одномандатному виборчих округах такому виборцю і не потребують внесення змін до списку виборців!
Крім цього, як зазначається в Роз’ясненні, до повноважень дільничної виборчої комісії вказаним вище законом не належить здійснення контролю за дотриманням порядку оформлення паспорта громадянина України. Відтак відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та відповідно у видачі виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному та (або) в одномандатному виборчих округах з підстав відсутності у паспорті такого виборця у вигляді паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку, або розбіжностей у виборчій адресі виборця в списку виборців та паспорті громадянина України у вигляді паспортної книжечки, пов’язаних із перейменуванням населеного пункту, вулиці (проспекту, бульвару, площі, провулка, кварталу тощо), зміною нумерації будинку, або з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не допускається.

Зміна місця голосування: зі собою потрібно мати паспорт і заяву

Змінити місце голосування на парламентських виборах, які відбудуться 21 липня, можна до 15 липня включно. ЦВК скасувала підтверджувальний документ для зміни місця голосування, тож тепер потрібен лише паспорт громадянина України і заява, яку можна завантажити на сайті ДРВ, або отримати і заповнити заяву безпосередньо у ДРВ.
Щоби проголосувати на позачергових виборах до парламенту не за місцем реєстрації, потрібно:
– перевірити наявність ваших даних у списках на сайті Держреєстру виборців (ДРВ);
– прийти з паспортом та заявою до відділу ДРВ (у приміщеннях райдержадміністрацій або виконкомів) за місцем реєстрації або у населеному пункті, де будете в день голосування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0673 / 4.08MB / SQL:{query_count}