Нікому нічого не винні

Верховна Рада відкликала запрошення для спостерігачів від ПАРЄ на дострокові парламентські вибори в Україні

Після того, як Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) сама ж розтоптала свої принципи і вирішила повернути до своєї роботи російську делегацію без жодних обмежень та виконання попередніх умов, було б абсурдним, щоб представники ПАРЄ мали мандат спостерігачів за достроковими парламентськими виборами в Україні. І от 2 липня голова Верховної Ради України (ВРУ) Андрій Парубій відкликав попереднє запрошення для спостерігачів від асамблеї.
“Підписав лист до президента Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск’є про відкликання мого запрошення для міжнародних спостерігачів від ПАРЄ на позачергових парламентських виборах. Серед міжнародних спостерігачів не можуть бути представники країни-агресора – Росії, які будуть не спостерігачами, а агентами гібридної війни Путіна. Вплив Росії на українські вибори будь-яким чином неприпустимий”, – зазначив голова ВРУ на своїй сторінці у Facebook.
Після цього делегація асамблеї, яка перебувала у Києві для оцінювання передвиборчої ситуації, достроково припинила свою роботу в нашій державі. Зауважимо, що у відповідь на лист голови ВРУ Андрія Парубія пані Ліліан Морі-Паск’є заявила, мовляв, Україна не може відмовитися від спостерігачів ПАРЄ. “Мушу наголосити, що Україна як член Ради Європи перебуває під процедурою моніторингу асамблеї і має зобов’язання запрошувати асамблею спостерігати за президентськими і парламентськими виборами”, – йдеться у заяві Ліліан Морі-Паск’є, поширеній пресслужбою ПАРЄ, інформує Радіо Свобода.
Та чи насправді йдеться саме про обов’язок запрошувати на вибори спостерігачів від асамблеї? Українське МЗС пояснює, що ні. “У попередні роки між Верховною Радою України та Парламентською асамблеєю Ради Європи існували дружні, партнерські відносини, які сьогодні навряд чи можна так охарактеризувати. На тому етапі, коли була довіра і взаємна повага, коли Парламентська асамблея Ради Європи користувалася авторитетом, керівництво ВРУ ініціативно запрошувало ПАРЄ спостерігати за виборами в Україні. На жаль, на червневій сесії цей дорадчий орган Ради Європи (ПАРЄ) сам проголосував за необов’язковість виконання своїх рішень, коли, по суті, скасував вимогу до Росії виконувати не одне, а цілих сім рішень, схвалених у відповідь на російську агресію проти України. Тому питання до пані Морі-Паск’є, чи готова вона здійснювати кроки до повернення авторитету дорадчого органу Ради Європи та його рішень. Асамблея у своїх правилах процедури відзначила, що спостерігати за виборами є правом асамблеї. Але це зовсім не означає, що парламент зобов’язаний запрошувати ПАРЄ спостерігати за виборами. Сьогодні в МЗС немає жодного звернення від цього дорадчого органу, а чи є воно у ВРУ або ЦВК, нам невідомо. Україна не порушила жодного з документів Ради Європи, обов’язкових для виконання”, – зазначила 4 липня речниця українського Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко, інформує УНІАН. 
Зазначимо, що відкликати запрошення для спостерігачів від ПАРЄ голові ВРУ рекомендував парламентський Комітет у закордонних справах. Комітет підтримав демарш української делегації в асамблеї, також рекомендував призупинити участь української делегації у сесіях ПАРЄ до ухвалення рішення Венеціанською комісією щодо оскарження процедурних питань повноваження членів російської делегації у ПАРЄ, делегованих Держдумою РФ та обраних за результатами голосування на території Криму за партійними списками та у мажоритарних округах. Також у рішенні комітету є звернення вже і до наступного, дев’ятого, скликання ВРУ із рекомендаціями відновити роботу української делегації лише після виконання Росією головних пунктів резолюцій ПАРЄ, які належать до абсолютної компетенції Ради Європи – організації, яка відповідає за дотримання прав людини в Європі, а саме безумовного звільнення моряків і політичних в’язнів та неухильного забезпечення прав кримських татар у анексованому Криму.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6756 / 4.1MB / SQL:{query_count}