Порошенко відкрив “другий фронт”

Україна з Порошенком зупинила ворога, взяла курс на Європу і досягла економічної стабільності. План на наступну п’ятирічку – зростання добробуту

Уже з березня мільйони українських пенсіонерів завдяки індексації отримуватимуть дещо підвищену пенсію. Ще одна весняна новина: якщо ви маєте право на субсидію, відтепер держава переказуватиме ці кошти не комунальним підприємствам, а напряму на ваш рахунок, як це відбувається в усьому цивілізованому світі. А отже, витратити їх можна буде не лише на оплату “комуналки”, а й на власні потреби. Якщо, звісно, вдасться заощадити.
І це далеко не всі більш-менш добрі новини. “Тепер, коли ми подолали економічні наслідки російської агресії, коли відновлюється зростання і з’являються реальні можливості вирішення соціальних проблем, ми відкриваємо другий фронт. Перший фронт усім зрозумілий – Україна робить надзусилля, щоб дати відсіч російському агресорові. Але в нас є ще один ворог, не менш небезпечний. Це бідність. І я обіцяю, що ми разом з вами за наступні п’ять років її переможемо”, – запевнив днями Президент Петро Порошенко, відкриваючи Раду регіонального розвитку в Маріуполі.
Символічно, що про відкриття “другого фронту” глава держави оголосив, щойно приїхавши з “першого”. Верховний Головнокомандувач часто відвідує бійців на передовій, адже війна із зовнішнім агресором також триває... І на її швидке завершення розраховувати не варто. Москва не відступається від своєї мети – максимально ослабити Українську державу, щоб повернути її в зону кремлівського впливу. От тільки на початку воєнної агресії в Кремлі не чекали, що це виявиться так складно. Бо ж добре знали, що наша армія зруйнована й не готова одразу дати гідну відсіч, а державна скарбниця спустошена командою Януковича – Азарова.
Проте Україна не просто зупинила наступ ворога і вистояла, а й віддаляється від російської орбіти так швидко, що Путін не приховує: тепер його єдиний розрахунок  на те, що після виборів влада в Україні зміниться. Адже Петрові Порошенку за неповні п’ять років вдалося те, на що попередні українські президенти й уряди не спромоглися впродовж двох десятиріч незалежності. Угода про асоціацію з Євросоюзом, “безвіз” із країнами ЄС, Томос про автокефалію для незалежної Української церкви – кожен здобуток Порошенка ставав черговим ударом по імперських амбіціях Москви.
І вже точно Путін не розраховував на те, що Україна, яка його стараннями постійно перебуває в стані війни, подолає спричинену війною економічну кризу. Але цифри свідчать: після кількарічного спаду наша економіка не лише вийшла з кризи, а й стабільно зростає вже 12 кварталів поспіль.
“Відновлення економічного зростання відкриває, нарешті, й можливості для зростання реального добробуту. Досягнувши макроекономічної стабілізації, ми створили основу для того, щоб почати наступ проти бідності!” – наголошує Петро Порошенко.
Подолавши спричинену російською агресією економічну кризу, ми створили основу для того, щоб почати наступ проти бідності
План, озвучений Президентом, передбачає акцент на тих секторах економіки, в яких Україна може вийти на лідерські позиції: це агропромисловий комплекс, ІТ-технології, машинобудування, туризм і логістика. “В нашому плані детально розписано за днями і годинами, що ми маємо зробити, щоб кожен громадянин відчув: Україна йде вперед”, – запевнив він.
Перші кроки на цьому шляху вже зроблені: це і регулярне підвищення мінімальної зарплати, і монетизація субсидій, і вже друга індексація пенсій, передбачена пенсійною реформою від жовтня 2017 року. Як повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, загалом з 1 березня підвищення в рамках індексації отримають 8,1 мільйона пенсіонерів.  В середньому воно становитиме 255 гривень, хоча в кожній конкретній ситуації буде різним, бо розраховується залежно від розміру пенсії з урахуванням 50% коефіцієнта інфляції за попередній рік і 50% зростання середньої зарплати.
“Раніше розмір зростання пенсій визначався в “ручному” режимі, а тепер це відбуватиметься автоматично за конкретною формулою. Це дозволяє забезпечити щорічну стабільну індексацію пенсій”, – пояснює економіст Борис Кушнірук.
Ще близько 1,9 мільйона  пенсіонерів мають повний страховий стаж, але отримують мінімальну пенсію через те, що в них була невелика зарплата. Як компенсація для них передбачена спеціальна доплата в розмірі 2410 гривень: по 1205 у березні та квітні. Коштів на це більш ніж достатньо. Адже за ініціативи Президента саме в Пенсійний фонд були спрямовані надходження від розмитнення автомобілів на іноземних номерах. Їхні розміри перевищили всі сподівання – замість запланованих 1-2 мільярдів перереєстрація “євроблях” принесла бюджету вже 13,6 мільярда гривень!
Навряд чи варто дивуватися, що опозиція одразу охрестила доплати і підвищення пенсій “підкупом виборців” (байдуже, що вони були заплановані задовго до виборів). “Так, ми всі наступні п’ять років у рамках боротьби з бідністю будемо “підкуповувати” пенсіонерів, збільшуючи їм пенсії. Людей праці – збільшуючи їм зарплати. Багатодітні сім’ї та матерів – збільшуючи їм виплати. Це стратегія боротьби з бідністю, але не порожніми обіцянками, а виконанням роботи”, – відреагував на ці закиди Президент.
“Мене запитують, чому Президент, головною функцією якого є забезпечення безпеки держави, так цікавиться економічним розвитком. А тому, що на сьогоднішній день потужний економічний ривок і перемога над бідністю є питанням номер один національної безпеки. Саме тому, я вам обіцяю, Україна стане великою країною вільних, щасливих і заможних людей!” – наголосив глава держави.
За минулі п’ять років Петро Порошенко вже не раз посоромив скептиків, які палко переконували, що Україна ніколи не отримає Угоди про асоціацію з ЄС, “безвіз” і тим паче Томос. Це той Президент, який доводить, що для нього немає недосяжних цілей. Досягне й цієї.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2620 / 4.11MB / SQL:{query_count}