Скільки треба бюлетенів?

ЦВК запланувала замовити друк понад 60 мільйонів виборчих бюлетенів для першого і другого туру президентських виборів. Але декого з кандидатів це не влаштовує

Друкувати бюлетені для президентських виборів традиційно буде Державне підприємство “Поліграфічний комбінат “Україна”. В Центральній виборчій комісії (ЦВК), оголошуючи про намір укласти відповідну угоду зазначили, що це єдине підприємство, яке володіє матеріально-технічною базою та виробничими потужностями, необхідними для виготовлення виборчих бюлетенів. Зокрема, планується друк 30 млн 179 тис. 800 бюлетенів для першого туру президентських виборів і такої ж кількості для другого туру. Очікувана вартість угоди – 166 млн 365 тис. 472 грн. Відповідну інформацію можна знайти на сайті системи публічних закупівель ProZorro.
Але інформація про замовлення на друк виборчих бюлетенів для першого і другого туру виборів сподобалася не всім. Так, прес-служба партії “Батьківщина” від імені їхньої лідерки Юлії Тимошенко, яка критикує всіх і вся, поширила заяву про те, що таким чином нібито закладається можливість для фальсифікації голосування чинною владою. І що “бюлетені для першого і другого туру потрібно друкувати окремо”.
Те, що треба друкувати окремо – ні в кого не викликає сумнівів. Зрештою, як можна друкувати перед першим туром бюлетені для другого, якщо ще не будуть відомі два прізвища, котрі потрібно буде вписувати в ці бюлетені. Але тут для політиків найважливіше просто заявити про можливі фальсифікації, навіть не вникаючи у суть питання.
На всі критичні закиди у свій бік у ЦВК уже відповіли. “Центральна виборча комісія вчергове звертає увагу політиків та засобів масової інформації на те, що вона є відкритою для пояснень і запитань, якщо такі з’являються. Лише такий підхід є відповідальним. Все інше – це політично ангажоване намагання делегітимізації виборчого процесу, штучного створення проблеми для виправдовування незадовільних результатів виборчих перегонів чи політичного піару. Оголошення Центральною виборчою комісією торгів про закупівлю виборчих бюлетенів на чергові вибори Президента 31 березня 2019 року було здійснено виключно на підставі законів та у законний спосіб. Вперше в історії виборів в Україні під час організації підготовки та проведення виборів Президента закупівля товарів, робіт та послуг здійснюється відповідно вимог Закону України “Про публічні закупівлі”… Зазначимо, що заявлена в повідомленні про намір укласти угоду кількість бюлетенів формувалася із врахуванням потреб на день голосування 31 березня 2019 року і на можливий день повторного голосування, згідно з вимогами названого вище Закону. Інакше, ніж проводити закупівлю одночасно на день голосування 31 березня 2019 і – у разі потреби – на день повторного голосування, Центральна виборча комісія діяти не могла, враховуючи швидкоплинність виборчого процесу”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті ЦВК від 5 березня.
Також в Центрвиборчкомі пояснюють, що очікувана кількість бюлетенів для обох турів виборів була розрахована ще у липні минулого року під час формування бюджетного запиту на 2019-й. “Очікувана кількість заявлених у повідомленні бюлетенів формувалася станом на 25 липня 2018-го відповідно до поданої інформації від Державного реєстру виборців про прогнозовані дані щодо виборців на дату проведення чергових виборів Президента України (із врахуванням середньомісячної плинності кількості виборців по кожній області) із врахуванням положень частини 7 статті 71 Закону України “Про вибори Президента України” (виборчі бюлетені виготовляються у кількості, що на 0,5% перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на виборчій дільниці) із врахуванням кратності розміщення виборчого бюлетеню у межах поліграфічного листа. Таким чином і була вирахувана очікувана кількість бюлетенів на день голосування і день повторного голосування: 30 028 913 (очікувана кількість виборців), плюс 150 145 (або 0,5%, згідно зі статтею 71 Закону України “Про вибори Президента України”), плюс 742 (кратність, згідно з технічними можливостями Державного підприємства “Поліграфічний комбінат “Україна” з виготовлення цінних паперів), плюс 30 028 913 (потенційна кількість виборців на день повторного голосування),  плюс 150 145 плюс 742. Разом – 60 359 600”, – пояснили у ЦВК і також зазначили, що на день остаточного замовлення бюлетенів їхня кількість може різнитися, відповідно до оновлених даних Державного реєстру виборців щодо кількості виборців на кожній дільниці, точної кількості кандидатів на пост президента України (що вплине на розмір бюлетеня) та інших уточнених відповідно до законодавства даних.
Пояснив ситуацію і колишній заступник голови ЦВК Андрій Магера. “Звідки береться 60 мільйонів бюлетенів? Це дійсно та кількість, яка розрахована, зокрема, на час можливого повторного голосування 21 квітня. Воно може відбутися, а може й не відбутися. З точки зору сьогоднішнього дня, 99% ймовірності, що повторне голосування матиме місце, і для цього потрібні видатки. Виникає питання: навіщо ЦВК замовляє вже зараз бюлетені на повторне голосування? Справа у тому, що є вимоги законодавства про державні закупівлі, є певні процедури, які повинна пройти ЦВК. І щоб ці процедури не порушити, ЦВК замовляє ці бюлетені вже зараз. Якщо не буде повторного голосування, ніхто не буде витрачати кошти на виготовлення виборчих бюлетенів. Це технічно неможливо – надрукувати виборчі бюлетені для повторного голосування, оскільки ми не знаємо прізвища двох кандидатів”, – зазначив він в ефірі телеканалу “Прямий”. Також він пояснив, що ЦВК замовляє бюлетені для окремо взятої виборчої дільниці: до прикладу, на дільниці є 100 виборців, значить ЦВК повинна замовити для 100 виборців тієї дільниці бюлетені, а також 0,5% запасу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
16.6239 / 4.11MB / SQL:{query_count}