Майже мільйон українців здійснюють пенсійні відрахування в Польщі

Трудові мігранти сплачують страхові внески в розмірі понад 3 мільярди злотих на місяць

Близько 1,5 млн працівників з-за кордону (з них приблизно 1 млн становлять українці) мають свої рахунки і здійснюють пенсійні відрахування в Польщі. Про це повідомляє інформаційне агентство АР, посилаючись на звіт системи соціального страхування (ZUS) Республіки Польща.
Згідно зі звітом “Іноземці в польській системі соцзабезпечення”, більшість мігрантів – чоловіки у віці від 20 до 49 років, на їхню частку припадає 67,3% всього потоку. При цьому три з чотирьох іноземців, згідно зі статистикою ZUS, приїжджають з України і працюють в Мазовецькому, Великопольському та Сілезькому воєводствах.
Польська влада зазначає, що за 10 років число мігрантів, зареєстрованих в системі пенсійного фонду, зросло в майже 10 разів: із 65 тис. іноземців у 2008 році до 569 тис. у 2018-ому. Основне зростання припало на період з 2014 року, за останні чотири роки кількість зареєстрованих в системі іноземців збільшилася на 444,8 тис. осіб.
Згідно з даними ZUS, трудові мігранти сплачують страхові внески до пенсійного фонду Республіки Польща в розмірі понад 3 млрд злотих на місяць (близько 0,79 млрд USD). Середня заробітна плата іноземця в Польщі становить 2600 злотих (близько 685 USD) на місяць.
Нагадаємо, що, за даними Мінсоцполітики, на постійній основі за кордоном працює 3,2 млн громадян України, тимчасово – від 7 до 9 млн осіб.
Тим часом, як повідомив сайт Національного банку України (НБУ), обсяг внутрішньодержавних переказів через системи переказу коштів за 2018 зріс порівняно з 2017 роком на 24,3%. Як повідомляється, обсяг переказів усередині країни становив 150,5 млрд грн (або 5,5 млрд USD в еквіваленті), обсяг переказів в Україну – 2,3 млрд. USD в еквіваленті, за межі України – 294 млн USD в еквіваленті. Зазначається також, що дані не включають інформацію про перекази через банки, карткові платіжні системи та поштові відділення.
У розрізі країн найбільший обсяг переказів в Україну надійшов зі США – 17%, Ізраїлю – 13%, Російської Федерації – 9%, Італії – 8%, Польщі – 7%, з інших країн – 46%. Із України найбільший обсяг переказів коштів припадає на Російську Федерацію – 36%, Грузію – 10%, Китай – 6%, Азербайджан – 6%, Узбекистан – 4%, інші країни – 38%. Також повідомляється, що НБУ опублікує обсяги приватних грошових переказів в Україну від трудових мігрантів за підсумками 2018 року наприкінці березня. Нагадаємо, що в 2018 році на території України надавали послуги 35 систем переказу коштів, з яких 28 створені резидентами та сім – нерезидентами, включаючи три системи зі США, а також по одній із Грузії, Великої Британії, Канади, Азербайджану.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3829 / 4.08MB / SQL:{query_count}