Жінки становлять 10% Збройних сил України

У Збройних силах України наразі служить майже такий самий відсоток жінок, як у арміях НАТО

“У нас нині 10,6% Збройних сил України становлять жінки. Це дуже близько до середнього показника армій НАТО, який становить 10,9%“, – зазначила віце-прем’єр-міністр. І додала що за останні роки вдалося зняти заборону на більш ніж 400 професій, які раніше вважали “небезпечними“ для жінок. Зокрема, нині вже є перша жінка-водолаз і жінка-кінолог у Національній гвардії. Також був розширений список військових професій і звань, які можуть обіймати жінки, бо на початку війни ті з них, що воювали, були змушені записуватися бухгалтерами чи кухарями.
“Після Революції Гідності був наданий неймовірний поштовх більшій залученості жінок у різних суспільних групах. Під час Майдану ми бачили, що і чоловіки, і жінки були на рівних... Згодом жінки взяли активну участь у розбудові з нуля, або й з мінусового рівня, Збройних сил, а також стали на захист України зі зброєю в руках“, – зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона додала, що перед місцевими виборами 2015 року вдалося включити у закон квоту на 30% одного ґендеру в партійних списках. І хоча вона колись не була прихильницею квот, нині усвідомлює, що вони необхідні як тимчасовий інструмент. А ще пошкодувала, що закон не передбачав відповідальності за порушення квот, однак зазначила, що кількість жінок у місцевих радах все ж таки суттєво зросла.
“Звісно, 12% жінок у парламенті не відповідає структурі українського суспільства, в якому їх 55%. У той же час це найбільша кількість, яка коли-небудь була у Верховній Раді. І я впевнена, що ця участь надалі зростатиме“, – зауважила віце-прем’єр-міністр. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що нинішній уряд – перший в історії України, який зробив питання рівності чоловіків і жінок своїм пріоритетом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7389 / 4.34MB / SQL:{query_count}