Війська тероборони чекають на добровольців

У Львові на базі Будинку офіцерів за участі представників Збройних сил України, громадськості, експертів з Польщі та України відбулася міжнародна конференція “Війська територіальної оборони в Україні та Польщі: стан та перспективи“

фото: mil.gov.ua
Захід організували за сприяння Інформаційного агентства військового відомства спільно з ГС “Центр досліджень Польща – Україна“ (Fundacja Centrum Badan Polska – Ukraina, Республіка Польща).
Представник польської фундації Даріуш Марциняк зазначив, що рішення про створення військ територіальної оборони керівництвом його країни було прийняте після початку збройної агресії Російської Федерації проти України. У Варшаві зрозуміли, що самих лише збройних сил замало, щоб захищати всю територію країни у випадку гібридної війни, як це було на Донбасі. Тим паче, що Польща має спільний кордон із Калінінградською областю РФ, де Кремль зосередив чималі військові сили і засоби.
Ідея полягає у тому, що підрозділи територіальної оборони створюють по всій території країни, зокрема, поза межами великих гарнізонів та місць дислокації підрозділів регулярних збройних сил. На сьогодні у Польщі війська територіальної оборони налічують близько 17 тисяч людей. У перспективі їхня чисельність буде доведена до 50 тисяч. Наголосимо, що мовиться про добровольців. “Війська тероборони опираються на людей, які добровільно хочуть піти на військову службу і захищати свою територію, на якій вони живуть. У Польщі вони вже залучаються у різних надзвичайних ситуаціях. Наприклад, була ситуація, коли в лісі зникла дитина – був проведений пошук із залученням підрозділів військ тероборони власне з цієї території“, – розповів Даріуш Марциняк.
Водночас, як наголосив представник Генерального штабу Збройних сил України полковник Володимир Мельник, Україна на даний час є єдиною державою в Європі, яка має практичний досвід застосування підрозділів територіальної оборони в умовах ведення реальних бойових дій. З його слів, на розгляді перебуває низка законопроектів та інших нормативних документів, які суттєво розширять можливості підрозділів, а також врегулюють питання фінансового забезпечення і матеріально-технічного оснащення бригад, батальйонів та стрілецьких підрозділів у областях. Зокрема, у зв’язку з подіями в Азовському морі надзвичайно важливим є затвердження Верховною Радою законопроекту щодо формування територіальної оборони морського простору.
“Резерви створені. До виконання завдань територіальної оборони залучаються військові формування, правоохоронні органи України. Ми готові прийняти усіх, хто за станом здоров’я, морально-діловими якостями придатний до військової служби, для служби в резерві військ територіальної оборони“, – підсумував Володимир Мельник.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7058 / 4.09MB / SQL:{query_count}