Права без курсів

В уряді розповіли про можливі зміни щодо правил отримання водійських посвідчень в Україні

Навчання у автошколах нашої держави може перестати бути обов’язковим етапом на шляху отримання водійського посвідчення. Принаймні такі можливі зміни анонсував заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. 
“Екзамени на водійські права без обов’язкових курсів? Так, це може бути в Україні. Сьогодні, щоб отримати права, потрібно підготувати пакет документів, пройти декілька етапів процедур і перед екзаменом пройти обов’язкові платні курси – в середньому 140 годин навчання. Самостійна підготовка до екзаменів не рахується”, – зазначає на своїй сторінці у Facebook Лев Парцхаладзе.
Минулого тижня Лев Парцхаладзе повідомив, що  за підсумками розширеного засідання робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг у регіонах під головуванням віце-прем’єра та міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка було доручено МВС разом із Міністерством економічного розвитку і торгівлі та іншими зацікавленими органами вивчити кращий світовий досвід для можливості спростити отримання цієї послуги. “Зокрема, можливість: а) самостійного обрання програми підготовки – або за допомоги курсів, або самостійно – та запровадити інститут екзаменаторів; б) спрощеного отримання медичної довідки – менше лікарів – та можливість подати меддовідку в онлайн-режимі. Досвід багатьох країн світу, зокрема Німеччини, Британії, Норвегії, Чехії та Польщі, свідчить про те, що це можна зробити, і таким чином життя громадян буде простіше та комфортніше”, – написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Навіщо платити більше?

Тут треба зазначити, що можливість обирати між самостійним навчанням та курсами у автошколах насправді може стати позитивом. Адже навчання у автошколах постійно дорожчає, і ніхто не дасть гарантії, що вчитель на курсах доступно тлумачитиме вам усі Правила дорожнього руху (ПДР), а не просто читатиме посібник з ПДР. У другому випадку вже краще безкоштовно вчити ПДР удома за допомоги того ж посібника або спеціальних програм для смартфонів. Можливостей зараз багато. Щодо практичних навичок водіння, то можна буде просто окремо вчитися з інструктором у автошколах кермування автівкою і при цьому платити тільки за це навчання, а не разом із теоретичним курсом.
Бюрократичних процедур на шляху отримання водійських прав в Україні зараз справді багато. Перед теоретичним і практичним іспитами у Сервісному центрі МВС потрібно скласти підсумковий іспит у автошколі. Але ні для кого не секрет, що теоретичний екзамен на курсах водіїв є простою формальністю –“для галочки” – у більшості автошкіл.
Щодо отримання необхідної медичної довідки, то всі ті, що отримували водійські посвідчення і перед навчанням у автошколах чесно проходили відповідний медогляд у поліклініках за місцем реєстрації, знають, наскільки це забюрократизований процес. Спростити його потрібно, але водночас треба якось боротися з практикою, коли медичні довідки просто купують.

джерело: Facebook.com/lev.partskhaladze

Що вже змінилося

Зазначимо, що останніми роками вже відбувалися зміни порядку отримання водійських посвідчень в Україні. Із липня 2017-го змінився підхід до тестових питань під час теоретичного іспиту в Сервісному центрі МВС. Зараз питання стосуються лише тієї категорії водійського посвідчення, яке ви хочете здобути. Раніше під час проходження тестів на посвідчення категорії B (легкові автомобілі) вам могли трапитися питання, до прикладу, про глибину протектора на шинах фури. Також, що важливо, під час іспиту система вибирає окремі питання, а не білет повністю, як було раніше. Тож ПДР треба вчити, а не просто запам’ятовувати один білет. Час для теоретичного іспиту та кількість питань залишилися без змін: 20 хвилин на 20 питань. При цьому допустимими вважаються максимум дві помилки.
Також нагадаємо, що в листопаді 2017-го уряд змінив правила видачі першого водійського посвідчення. Після успішних іспитів у Сервісних центрах МВС видають перші водійські права, що є тимчасовими. Термін їхньої дії – два роки. Якщо впродовж цього періоду водій-початківець не вчинить більш ніж два адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, тимчасове посвідчення обміняють йому на постійне (терміном на 30 років). Якщо порушень ПДР буде більше, то знову треба буде проходити теоретичний та практичний іспити в Сервісних центрах МВС. І в такому випадку після вдалого їх складання знову отримати тимчасові права на два роки. Далі знову все залежить від кількості порушень: або постійні права через два роки, або вся процедура спочатку. Але якщо водій-початківець позбавлений тимчасового посвідчення після ДТП, то повернути права зможе, лише почавши процедуру отримання першого посвідчення спочатку. Насамкінець зазначимо, що водіям-початківцям заборонено перевищувати швидкість 70 км/год.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9669 / 4.38MB / SQL:{query_count}