Нехай щастить!

Обмеження на в’їзд в Україну чоловіків-росіян віком 16 – 60 років діятиме далі, незважаючи на завершення воєнного стану

Дія першого в історії України режиму воєнного стану, запровадженого в 10 областях України, які межують із РФ та Придністров’ям або мають вихід до Азовського моря, завершилася 26 грудня. Воєнний стан був, відверто кажучи, “м’яким”, фактично без обмежень конституційних прав наших громадян. Хіба що заплановані на 23 грудня вибори в об’єднаних територіальних громадах не відбулися у областях, в яких оголосили воєнний стан. Там тепер потрібно заново оголошувати вибори.
Але в контексті безпеки держави важливим було те, що під час дії воєнного стану запровадили обмеження (із 30 листопада) на в’їзд в Україну чоловіків –  громадян РФ віком від 16 до 60 років. Мовиться про ту категорію, яка, найімовірніше, може організовувати чи брати участь у дестабілізаційних заходах на території нашої держави. Винятками для в’їзду були визначені гуманітарні поїздки (через смерть чи хворобу близьких родичів в Україні); наявність дипломатичного статусу в Україні; для обслуговуючого персоналу транспорту; наявність документів, що підтверджують постійне або тимчасове проживання на території України. Загалом у нашій Держприкордонслужбі пояснювали, що в кожному випадку рішення щодо дозволу перетнути український кордон ухвалювалося індивідуально, чоловікам-росіянам потрібно було пояснити точну мету своєї поїздки. Наші прикордонники перевіряли, чи ці росіяни раніше не порушували українське законодавство і чи не відвідували тимчасово окуповані території України. Після завершення дії воєнного стану стало відомо, що ці обмеження для в’їзду в Україну діятимуть далі. “Беручи до уваги складну безпекову ситуацію, всі органи системи МВС і далі працюють у посиленому варіанті несення служби. В тому числі рішенням РНБО продовжена дія обмежувальних заходів Держприкордонслужби щодо в’їзду до України чоловіків – громадян Росії. З початку запровадження воєнного стану не допущений в’їзд на територію України 1616 громадян РФ, у тому числі в областях, де запроваджений воєнний стан, – 866. Російською стороною повернуто 351 громадянина України”, – заявив 26 грудня перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, повідомив офіційний сайт МВС.
Зазначимо, що російська влада офіційно не ухвалювала дзеркального рішення щодо в’їзду українців у РФ, але їхні прикордонники без пояснення причини завертали назад деяких наших громадян.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6458 / 4.08MB / SQL:{query_count}