Перший лобіст інтересів Галичини

У Львові презентують першу біографію блаженного священномученика Климентія Шептицького

У суботу, 22 грудня, у Святоюрському соборі Львова (площа Святого Юра, 5) відбудеться презентація першої біографії блаженного священномученика Климентія Шептицького “Казимир граф Шептицький – отець Климентій: польський аристократ, український єромонах, Екзарх Росії та Сибіру, Архимандрит студитів, Праведник народів світу, блаженний Католицької церкви”.
Монографію видали до 150-ліття блаженного священномученика Климентія Шептицького, яке громадськість відзначатиме 17 листопада 2019 року. Автором видання є науковець, доктор філософії Іван Матковський – працівник кафедри політології та міжнародних відносин Національного університету “Львівська політехніка”. Це перша опублікована біографія блаженного священномученика Климентія (доктора Казимира графа Шептицького) – блаженного Католицької церкви та Праведника народів світу, католицького Екзарха Великої Росії та Сибіру, Архимандрита студитів, замордованого у Владімірі над Клязьмою (РФ) у “владімірському централі”.
Казимир, брат Митрополита Андрея Шептицького, у 43 роки вступив до католицького монастиря східного обряду. Ревний християнин, римо-католик, він із юначих літ прагнув, як сам писав, стати “добрим воїном Господа” і реалізувати своє покликання серед русинів-українців. Ще до того як вступить до монастиря – постає перед нами як політик та громадський діяч. “Перший лобіст інтересів Галичини” – так назвали Блаженного в пресі на початку ХХ століття.
Постать блаженного священномученика Климентія Шептицького зацікавить однаковою мірою світських і духовних осіб. Приклад його життя буде повчальним для політиків та громадських діячів. Його організаторський і підприємницький хист стане взірцем для бізнесменів. Жертовність світитиме для чернецтва і клиру. Для українця він залишатиметься єромонахом і братом Митрополита, для поляка – аристократом, для німця – австрійським політиком, а для юдея – Праведником народів світу, для християн – апостолом, який нестиме Благу Вість і Слово Боже для народу, серед якого виріс, та не походив. Греко-католик із вибору, студит за покликанням – блаженний священномученик Климентій (доктор Казимир Шептицький) постає на сторінках видання перед ученими, істориками, політологами та богословами, щоб зацікавити своїми поглядами і прикладом блаженного життя.
Ця публікація висвітлює всі періоди життя видатного церковного діяча Климентія Шептицького, які представлені в сімнадцяти розділах. Видання проілюстроване фотографіями та графікою з архіву “Фундації Родини Шептицьких”, отця Юстина (Юрія Бойка), родини Матковських і Новаківських, Лесі Квик, Романа Метельського, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Muzeum Narodowe w Warszawie, Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona (CBN), з приватних збірок Андрія Олійника і Юрія Завербного.
Окрім біографічної частини дослідження, автор та упорядник доктор Іван Матковський долучив до видання спогади родичів і сучасників про братів Шептицьких. Вперше українською мовою опублікували спогади Адама Ротфельда, врятованого братами Шептицькими в часи Голокосту.
Видавці біографії – родина Матковських і Новаківських, проект яких підтримала низка відомих на Львівщині меценатів та підприємців. До видання наукового дослідження долучився Постуляційний центр монастирів Студійського уставу на чолі з єромонахом Юрієм Бойком, завдяки якому підготовка видання була підтримана не лише архівними документами, але й фінансово.
Біографію отця Климентія Шептицького підготували до друку знані львів’яни: літературний редактор Оксана Думанська, художниця Леся Квик, мистецький супровід здійснювала Іванна Новаківська, коректуру – Ольга Громик, текст із польської переклав доктор Іван Матковський, з французької – професор Ярема Кравець. Рецензентами дослідження стали керівник Постуляційного центру монастирів Студійського уставу єромонах-доктор Юрій Бойко (отець Юстин) та науковці Ігор Розлуцький і доктор Михайло Матковський. 
Партнерами проекту стали Постуляційний центр монастирів Студійського уставу, Poludniowo-Wschodni Instytut Naukowy (PWIN) у Перемишлі, релігійне видавництво “Покрова” і Фотографії старого Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6510 / 4.1MB / SQL:{query_count}