Запізніле рішення

Соціологи повідомляють, що воєнний стан у його нинішньому вигляді підтримують лише третина українців

фото: facebook.com.DPSUkraine
Воєнний стан у 10 ук­раїнських областях, які ме­жують із РФ та Придністров’ям або мають вихід до Азовського моря, діятиме до 26 грудня. Президент Петро Порошенко вже неодноразово заявляв про те, що якщо не буде російського наступу поза межами Операції Об’єднаних сил на Донбасі та адмінмежі з анексованим Кримом, то більшість обмежень конституційних прав громадян, які передбачає режим воєнного стану, не будуть запроваджені. В такому випадку можна очікувати, що після 26 грудня воєнний стан не буде продовжений (варто зазначити, що без погодження парламенту Президент одноосібно не зможе продовжити дію режиму воєнного стану).
Тим часом критики глави держави вже не раз заявляли, що нинішній воєнний стан в Україні якийсь “неповноцінний”, і взагалі дивувалися, навіщо потрібно було ухвалювати таке “обрубане” рішення.
Цього тижня соціологічна група “Рейтинг” оприлюднила результати дослідження того, як українці оцінюють нинішній воєнний стан, запроваджений у 10 областях. Тільки 33% респондентів підтримали таке рішення влади, натомість 58% опитаних зазначили, що не підтримують його, ще 9% не змогли висловити своєї позиції.
Нагадаємо, що воєнний стан було запроваджено після відкритої російської морської атаки на українські кораблі та захоплення наших моряків. Відповідно до результатів опитування, 58% українців вважають це актом російської військової агресії проти України, але аж 22% респондентів заперечують таку думку. Ще 20% важко оцінити відповідні дії РФ. Загалом 62% респондентів вважають Росію країною-агресором стосовно України, але знову ж таки аж 26% заперечують це. Ще 12% досі не можуть визначитися щодо того, є Росія країною-агресором стосовно України чи ні.
Повертаючись до питання воєнного стану, зазначимо, що рішення про його запровадження підтримують лише половина тих, що вважають Росію агресором. Відносно більше підтримують таке рішення жителі Західної (44%) та Центральної (39%) України, менше – жителі півдня (24%), найменше – жителі сходу (14%); респонденти, які спілкуються вдома українською (45%), російською (17%); дещо більше підтримують чоловіки (38%), аніж жінки (28%).
Що цікаво, воєнний стан на 60 днів на всій території України (як це було у першому варіанті президентського указу) підтримали б тільки 14% опитаних українців, 76% висловились би проти, а 63% респондентів вважають, що першочергова ідея глави держави щодо запровадження воєнного стану на 60 днів була продиктована бажанням перенести президентські вибори.
Також треба зазначити, що 69% респондентів вважають запровадження воєнного стану запізнілим рішенням і переконані, що його потрібно було запроваджувати ще в 2014 році після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. Але при цьому так само більшість респондентів поділяють думку про те, що запровадження воєнного стану зараз приверне увагу світової громадськості до українсько-російського конфлікту (60%) та сприятиме запровадженню додаткових міжнародних санкцій проти Росії (55%). І тільки 31% опитаних вважають, що запровадження воєнного стану допоможе покращити обороноздатність України.
Це опитування тривало з 4 по 10 грудня і охопило 2000 респондентів віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.3689 / 4.09MB / SQL:{query_count}